Daily Mail ir Tiesa.com inf.   |   2012-01-09

Imigrantai atima darbą iš vietinio jaunimo? (papildyta)

  
Imigrantai atima darbą iš vietinio jaunimo? (papildyta) Jaunimo nedarbas yra itin opi problema.

Jungtinėje Karalystėje vėl keliamas klausimas, ar imigrantai iš kitų Europos Sąjungos narių palieka be darbo vietinius žmones. Migracijos procesus stebinčios grupės „Migration Watch UK“ duomenimis, Jungtinės Karalystės darbo rinkoje atvykėlių iš Rytų Europos šalių nuo 2004 metų, kai aštuonios valstybės prisijungė prie ES, padaugėjo 600 tūkst.
Šalia šio skaičiaus pateikiamas ir kitas – per paskutinius aštuonerius metus darbo neturinčių jaunų britų padaugėjo 450 tūkst. „Migration Watch UK“ grupės pirmininkas seras Andrew Greenas sakė, kad „tai būtų labai nepaprastas sutapimas, jeigu tarp šių dviejų skaičių nebūtų jokio ryšio“.
Imigrantai iš „A8“ šalių – Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Slovakijos, Slovėnijos, Estijos ir Latvijos – yra jauni, išsilavinę, pasiruošę sunkiai dirbti už nedidelę algą, o jų darbo etikos lygis yra aukštas, apibūdino seras A.Greenas.
 
Kol imigrantai plūdo į JK, darbo neturinčių jaunų britų skaičius grėsmingai augo. 2004 metais jaunų bedarbių buvo 575 tūkst., o trečią 2011-ųjų ketvirtį – net 1,016 mln.
 
A.Greenas pripažino, kad nė vien imigrantai kalti dėl jaunų britų padėties darbo rinkoje, tačiau jis aiškino, kad ryšys tarp šių dviejų reiškinių tikrai egzistuoja. Anot jo, nors darbdaviai džiaugiasi atvykėliais iš Rytų Europos, tačiau ilgą laiką buvo nepastebėta neigiama imigracijos pusė – už darbo rinkos borto likę jauni britai.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai