Tiesa.com   |   Daily Mail   |   2015-03-01

Gydytojas: nutukusių mamų kūdikiai neturėjo gimti

  
Gydytojas: nutukusių mamų kūdikiai neturėjo gimti
© Flickr nuotr.
Gydytojas teigia, kad vaikų nutukimą lemia ne tik maistas ar fizinis aktyvumas, bet ir mamos svoris.
„Evoliucinė tokių procedūrų pasekmė yra ta, kad dabar kaip niekad per visą istoriją susilaukiame vis didesnių vaikų."

Amerikietis gydytojas Edwardas Archeris teigia, kad dėl nutukimo epidemijos Jungtinėje Karalystėje reikia kaltinti per dažnai atliekamas cezario pjūvio operacijas. Jis įstikinę, kad neatliekant procedūros, nutukimo būtų išvengta, mat „viršsvorį turintys kūdikiai, kurie anksčiau nebūtų išgyvenę, dabar lengvai išvysta šį psaulį.”

Vis didėjantys didelių kūdikių, kurie gimė po Cerzario operacijos, skaičiai tik skatina nutukimo epidemiją Jungtinėje Karalystėje. Šios operacijos viršsvorį turintiems kūdikiams, kurie anksčiau nė nebūtų išgyvenę, leidžia gyventi, gydytoją Edwardą Archerį citavo „Daily Mail”.
Gydytojas dienraščiui teigė, kad atliekant Cezario pjūvius, natūrali antranka nebentenka prasmės.
 
„Kada mama yra neaktyvi ir nutukusi, jos kūdikis irgi nutunka. Kūdikis negali prasisprausti per gimdos kanalą ir tada gydytojams reikia atlikti Cezario pjūvį,” – aiškino gydytojas.
 
„Tai leidžia ir mamai, ir vaisiui išgyventi – anksčau to nebūtų buvę”, – teigė E. Archeris.
 
Gydytojas neseniai išspausdino straipsnį, kuriame aiškina, kad nutukimą lemia ne tik genai, per didelis suvalgomo maisto kiekis ir mažas fizinis aktyvumas. Jo teigimu, nutukimas yra netgi labai susiję su vaisiaus motinos svoriu ir polinkis nutukti gali prasidėti dar kūdikiui esant gimdoje.
 
Jungtinėje Karalystėje Cezario pjūvis atliemamas per vieną iš keturių gimdymų – tai yra 90 proc. daugiau nei 1980-aisiais.
 
„Evoliucinė tokių procedūrų pasekmė yra ta, kad dabar kaip niekad per visą istoriją susilaukiame vis didesnių vaikų,” – teigė gydytojas.
Karališkojo akušerių ir ginekologų koledžo Anglijoje atsotvė patvirtino, kad viršsvorį ar nutukimą turinčioms mamoms Cezario pjūvis atliekamas dažniau, o jų kūdikiai turi didesnę tikimybę sirgti kraugyslių ligomis ar būti nutukę. Tačiau medikė pabrėžė, kad nors tarp Cezario pjūvio ir tolimesnio vaiko nutukimo galima brėžti paraleles, tai nereiškia, kad vienas yra kito priežastis.
 
„Fiziškai aktyvios liaunos moterys taip pat gali susilaukti labai didelių vaikų,” – aiškino specialistė ir pridūrė, kad Cezario pjūvis atliekamas dėl keleto priežasčių, ne tik siekiant išimti didelį vaiką.
 
 
  

Žymos: Cezario operacija, Nutukimas

Komentarai

Naujausi straipsniai