Tiesa.com   |   Mirror   |   2014-09-22

Gigantiški vorai veržiasi į žmonių namus Anglijoje

  
Gigantiški vorai veržiasi į žmonių namus Anglijoje Artėjant žiemai lauke gyvenę vorai ieškosi pastogės, tad jie, greičiausiai, apsistos pas žmones.

Ekspertai įspėja, kad per keletą artimiausių savaičių milijonai didžiulių vorų pradės kurtis žmonių gyvenamose patalpose. Šiltas ruduo leido vorams išgyventi lauke ir misti neužmigusiais ir neišmirusiais vabzdžiais, o vėstant orams nariuotakojai ieškos šilto prieglobsčio, maisto ir partnerio šiltesnėse vietose.

Pasak mokslininkų, vorai, žiemai ateisiantys į namus bus šiek tiek didesni už vidutinius, mat jie turėjo galimybių užaugti. Profesoriai tikina, kad nederėtų bijoti šių sutvėrimų ir priimti juos į savo pastoges, nes vorai dažniausiai nekenkia žmonėms, o padeda jiems kovoti su namuose gyvenančiais kitais vabzdžiais.
Gloucesteshire‘o universiteto profesorius Adamas Hartas paskatino gyventojus nežudyti nariuotakojų.
„Dažniausiai jie minta paplitusiomis kitų vabzdžių rūšimis ir užkerta kelią jų dominavimui tam tikroje aplinkoje. Norime paskatinti žmones gerbti šiuos sutvėrimus ir sužinoti apie juos daugiau“, - portalui Mirror sakė entomologas.
 
Sergantiems arachnofobija (vorų baimė) patariama nežudyti mažųjų įsibrovėlių, o verčiau išnešti juos į stogą turinčią vietą lauke, kur jie nesušaltų. Specialistų teigimu, dauguma Jungtinėje Karalystėje gyvenančių vorų – nenuodingi. Jei žmogui įkąstų nuodingas voras, blogiausia, kas gali nutikti – išberti odą.
 
„Namuose gyvenantis voras gali nestipriai krimstelėti žmogui, bet tik tuo atveju, jei jam bus trukdoma ar jis bus imamas į rankas ir išsigąs. Voro nuodai žmogui turi mažą poveikį, net Našlės apsimetėlės (nuodingiausias voras Jungtinėje Karalystėje) įkandimas nėra toks skausmingas ir pavojingas, kaip, pavyzdžiui, širšės“, - kalbėjo Nacionalinės istorijos muziejaus atstovas Stuartas Hine‘as.
 
 
  

Žymos: Gyvenimas Anglijoje, Vorai

Komentarai

Naujausi straipsniai