Tiesa.com   |   Bbc.co.uk   |   2012-12-04

Galios griežtesnės bausmės už žiaurius nusikaltimus

  
Galios griežtesnės bausmės už žiaurius nusikaltimus Siekiant pažaboti nusikaltimus su peiliais, įvedamos griežtos bausmės.

Anglijoje ir Velse įsigaliojo griežtesnės bausmės už žiaurius nusikaltimus, taip pat papildytas kriminalinių nusikaltimų sąrašas, pranešė Bbc.co.uk.

Nuo šiol, grėsmingas peilio demonstravimas ar nešiojimas viešoje vietoje bus priskiriamas prie kriminalinių nusikaltimų, o už pakartotinus ypač žiaurius ir seksualinius nusikaltimus bus skiriama bausmė iki gyvos galvos. Suėjus pusei bausmės termino, ypač sunkius nusikaltimus padarę asmenys, neteks galimybės išeiti laisvėn už pasižadėjimą nenusikalsti, kaip buvo iki šiol. Tokiais atvejais turės būti atlikta bent du trečdaliai bausmės arba ji atlikta iki galo.
Agresyvus peilio demonstravimas ir grasinimas juo viešoje vietoje ar mokyklose buvo priskirtas prie sunkesnių nusikaltimų, siekiant apginti asmenis nuo grasinimų, kai tokio pobūdžio nusikaltimai tampa vis dažnesni. Už netinkamą peilio naudojimą viešoje vietoje privalės būti taikoma bent 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Visgi, pakeitimų kritikai sako, kad būtina ieškoti būdų, kaip keisti ypač jaunų nusikaltėlių elgesį, o ne galvoti apie bausmes.
 
Teisingumo sekretorius Chrisas Graylingas sakė, kad po šių pakeitimų pakankamai nedidelis kiekis nuteistųjų bausmę atliks ilgiau. Anot jo, to ir buvo siekiama, kad ypač sunkūs nusikaltėliai neišeitų į laisvę anksčiau termino. Įsigaliojus „dviejų kartų“ taisyklei, kiekvienas nusikaltėlis turės dar vieną šansą pasitaisyti, tačiau padarius rimtą nusikaltimą ir antrąkart, bus taikoma bausmė iki gyvos galvos.
 
 
  

Žymos: Anglija, Nusikaltimas, Nelaimė

Komentarai

Naujausi straipsniai