Tiesa.com   |   2010-10-07

„Eurostar“ pirks traukinius iš „Siemens“

  
„Eurostar“ pirks traukinius iš „Siemens“
© Gamintojo
Eurostar e320 vokiški traukiniai pasiekia 320 km/h greitį.

Kompanija „Eurostar“, kuri vykdo pervežimus geležinkelio tuneliu po Lamanšu iš Londono į Paryžių ir Briuselį, sutarė pirksianti 10 greitųjų traukinių iš vokiečių koncerno „Siemens“. Sandorio suma siekia 800 mln. eurų, praneša BBC News.

mal" style="margin-top:0cm;margin-right:15.0pt;margin-bottom: 12.0pt;margin-left:0cm;mso-outline-level:2">Iki šiol kompanija naudojo prancūzų kompanijos „Alstom“ 28-erius TGV traukinius. Prancūzai taip pat siūlė pagaminti naujus traukinius, bet „Eurostar“ pasirinko „Siemens“, aiškindama, jog atsižvelgiama į keleivių interesus. Teigiama, jog šie traukiniai tikrai pagerins susisiekimą dabar ir ypač per 2012 metų Londono Olimpiadą.

Naujieji „Eurostar e320“ vokiški traukiniai galės vežti virš 900 keleivių ir pasiekti 320 km/h greitį. Dabartiniai prancūziški traukiniai talpina 750 keleivių ir lekia tik 300 km/h greičiu.

Spalio 19 dieną koncernas „Deutsche Bahn“ gavo leidimą važinėti tuneliu savo greitaisiais traukiniais. Anksčiau Nacionalinė prancūzų geležinkelių kompanija SNCF, kuriai priklauso dalis „Eurostar“, prieštaravo leisti vokiečiams važinėti tuneliu. Tačiau rugsėjo pabaigoje šalys pasiekė susitarimą ir dabar traukiniai važinės iš Marselio į Frankfurtą. Kompanija „Deutsche Bahn“ taip pat planuoja išbandyti maršrutą Londonas – Kiolnas – Frankfurtas.

Važiuojant „Siemens“ traukiniu iš Londono, Paryžius pasiekiamas vos per dvi valandas, Amsterdamas - mažiau kaip per 4 valandas, o Ženevoje būtume per 5 valandas.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai