Tiesa.com   |   2016-09-14

Europos Sąjunga jau gyvena be britų

  
Europos Sąjunga jau gyvena be britų
© pixabay.com
JK išrinktiems europarlamentarams EK pirmininko kalba buvo neįdomi.
J. C. Junckeris sąmoningai kartojo apie bendrus 27 valstybių reikalus, nors bloką vis dar sudaro 28 šalys: Jungtinė Karalystė jau nebelaikoma ES dalimi.

Nors Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES net neprasidėjo, trečiadienį savo metinį pranešimą paskelbęs Europos Komisijos vadovas sąmoningai bendrijos ateities planuose neminėjo britų, šalies atstovų nesimatė ir tarp europarlamentarų.

Kasmetinime pranešime Jeanas-Claude'as Junckeris nepraleido progos paraginti Londoną kuo greičiau trauktis iš ES, kuri, anot politiko, puikiai išsivers ir be britų.
„Gerbiame Jungtinės Karalystės sprendimą ir tuo pačiu dėl jo apgailestaujame, bet pačiai Europos Sąjungai pavojaus nėra“, – sakė vieno iš svarbiausio ES institucijos vadovas.
 
Jis pakartojo, kad norėdami išlaikyti prieigą prie didžiulės ir turtingos ES rinkos britai privalės sutikti su sąlyga neriboti laisvo asmenų judėjimo.
 
Kalbėdamas apie artimiausius ES planus J. C. Junckeris sąmoningai kartojo apie bendrus 27 valstybių reikalus, nors bloką vis dar sudaro 28 šalys: Jungtinė Karalystė jau nebelaikoma ES dalimi.
 
EK pirmininko kalbos klausėsi mažiau nei įprastai Europos Parlamento narių – tarp jų nebuvo daugelio Jungtinėje Karalystėje išrinktų europarlamentarų.
Britai Europos Parlamente turi trečią pagal dydį narių kvotą: jie užima 73 vietas iš 751.
 
 
 
  

Žymos: Jungtinė Karalystė, Europos Sąjunga, Jean-Claude Juncker

Komentarai

Naujausi straipsniai