tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-14

ES prezidentas įspėjo: „Lengvo „Brexit“ nebus“

  
ES prezidentas įspėjo: „Lengvo „Brexit“ nebus“
© flickr.com
Europos Sąjungos prezidentas pirmą kartą išsakė savo poziciją JK atžvilgiu.
Vienintelė reali alternatyva sunkiam „Brexit“ yra jokio „Brexit“.

Europos Sąjungos prezidentas Donaldas Tuskas įspėjo Jungtinę Karalystę sakydamas, jog lengvo „Brexit“ pasitraukimo nebus.

D. Tuskas pirmą kartą viešai išsakė ES poziciją dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo. Kalbėdamas Briuselyje jis atmetė bet kokią galimybę apie lengvą „Brexit“ , po kurio JK išsaugotų priėjimą prie bendros Europos ekonominės erdvės: „Vienintelė reali alternatyva sunkiam „Brexit“ yra jokio „Brexit“, nors šiandien jau niekas nebetiki tokia galimybe.“
Išsakydamas tokią nuomonę jis tiesiogiai paprieštaravo Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministro Boriso Johnsono pasakymui, jog po pasitraukimo iš ES jo šalis galės susitarti dėl palankesnių salygų su ES, negu būdama bendrijos nare.
 
Apibūdindamas situaciją D. Tuskas panaudojo B. Johnsono vartotą anglišką palyginimą apie pyragą (you can have your cake and eat it). ES prezidentas aiškino: „Nuomonė, jog pasitraukus iš ES bus įmanoma išsaugoti visus bendrijos teikiamus privalumus yra visiška iliuzija. Visiems, kurie mano kitaip, siūlau eksperimentą: nusipirkite pyragą, suvalgykite jį ir pažiūrėkite, kas liks lėkštėje“.
 
  

Žymos: Donald Tusk, brexit europos sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai