Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-07-19

Donaldas Trumpas uždirbo iš savo vizito į JK

  
Donaldas Trumpas uždirbo iš savo vizito į JK
© White House/Andrea Hanks nuotr.
Vizitas JK papildė D. Trumpo bendrovių sąskaitas.
JAV valstybės departamentas už prezidento viešnagę prabangiame viešbutyje tiesiogiai atsiskaitė su kompanija, kuri priklauso D. Trumpui

Galima diskutuoti, ar JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra geras politikas, tačiau verslininkas jis – puikus: šalies vadovas sugebėjo uždirbti net iš savo paties vizito į Jungtinę Karalystę.

Su darbo vizitu D. Trumpas JK lankėsi praėjusią savaitę – į Londoną atvyko liepos 12-ąją, sostinėje praleido visą kitą dieną, o savaitgalį praleido Škotijoje.
Šioje šalyje JAV prezidentas apsistojo ne kur kitur, o jo nekilnojamojo turto imperijai priklausančiame viešbutyje bei golfo komplekse „Turnberry Hotel“.
 
Oficialūs dokumentai rodo, kad JAV valstybės departamentas už prezidento viešnagę šiame prabangiame kurorte tiesiogiai atsiskaitė su viešbutį valdančia kompanija, kuri irgi priklauso D. Trumpui.
 
D. Trumpo, jo žmonos Melanios, sūnaus Erico, Baltųjų rūmų atstovės spaudai Sarah Sanders ir personalo vadovo Johno Kelly savaitgalis „Turnberry Hotel“ JAV mokesčių mokėtojams kainavo apie 53 tūkst. svarų sterlingų (apmokėtos 30,074 ir 37,744 JAV dolerių sąskaitos už „VIP vizitus“).
 
JAV prezidentas ne pirmą kartą kritikuojamas dėl to, kad kelionių metu apsistoja savo viešbučiuose. Jis ginasi, kad tapęs prezidentu savo turtų valdymą perleido kitiems asmenims.
„Turnberry Hotel“. Mary ir Angus Hogg nuotr. „Turnberry Hotel“. Mary ir Angus Hogg nuotr.
  

Žymos: Škotija, Viešbučiai, Donald Trump, vizitas, JAV

Komentarai

Naujausi straipsniai