Tiesa.com   |   Bbc.co.uk   |   2012-10-17

Dirbančiųjų skaičius pasiekė rekordą

  
Dirbančiųjų skaičius pasiekė rekordą Bedarbių gretos pamažu mažėja.

Naujausiais Nacionalinio statistikos biuro duomenimis bedarbių skaičius Jungtinėje Karalystėje per pastaruosius tris mėnesius sumažėjo 50 000 ir siekia 2,53 mln. Dirbančiųjų skaičius pasiekė rekordinį 30 mln. skaičių, o bedarbystė sumažėjo iki 7.9 proc. – daugiau nei tikėjosi ekonomistai.

Statistikos departamentas taip pat pranešė, kad prašančiųjų bedarbio pašalpos rugsėjo mėnesį sumažėjo 4000 ir šiuo metu yra 1,57 mln. tokių asmenų. Pastaruoju metu Jungtinė Karalystė buvo recesijoje, tačiau ekonomistai prognozuoja, kad skaičiai trečiajame ketvirtyje gerės.
Nuo 1971 m. Jungtinėje Karalystėje nebuvo daugiau nei 30 mln. dirbančių žmonių, todėl šiemet pasiektas atitinkamas rekordas. „Puikus ženklas matyti daugiau nei bet kada dirbančių žmonių. Nepaisant sunkių laikų ekonomikoje, privatus sektorius ir toliau kuria darbo vietas, o mūsų socialinės paramos reforma skatina žmones grįžti į darbą.“, - sakė darbo reikalų ministras Markas Hobanas.
 
Vyriausybė taip pat pabrėžė, kad šiuo metu yra daugiau ir neužpildytų darbo vietų – 476 000, kai palyginus su tuo pačiu praėjusiųjų metų periodu, jų buvo – 17 000 mažiau. Visgi didelis iššūkis išlieka jaunimo nedarbo mažinimas. Šiuo metu nedirbančio jaunimo yra beveik 957 000 ir tai yra mažiausias skaičius palyginus su šių metų rezultatais.
 
 
  

Žymos: Ekonomika, Bedarbystė

Komentarai

Naujausi straipsniai