Tiesa.com   |   BBC   |   The Guardian   |   2014-11-04

Didės pragyvenimo minimumas

  
Didės pragyvenimo minimumas
© Flickr. nuotr.
Gaunantieji pragyvenimo minimumą, galės išleisti 25 p daugiau. Londone - 35 p daugiau.

Gera žinia mažiausiai uždirbantiems: perskaičiuotas Jungtinės Karalystės pragyvenimo minimumas. Jis šalyje padidėjo 20 p. Londoniečiams pasisekė labiau – jų minimumas išaugo 30 p.

Pragyenimo minimumas (angl. living wage) Londone nuo dabartinių £8,80 išaugo 4 proc. ir dabar siekia £9,15 už valandą. Už Londono ribų, deja, minimali suma, reikalinga pragyvenimui, padidėjo vos 20 p ir dabar siekia £7,85.
Dėl perskaičiuoto minimumo šalyje algos kils maždaug 35 tūkst. mažiausia uždirbančiųjų, rašo The Guardian. Jiems savanoriškai mokėti ne nacionalinį, o pragyvenimo minimumą sutiko 1000 įmonių. Jų skaičius šiemet padvigubėjo.
 
Tačiau Jungtinėje Karalystėje daugiau nei penktadalis dirbančiųjų vis dar uždirba mažiau nei vadinamąjį pragyvenimo minimumą. Grašiais tenkintis daugiausiai tenka barų ir prekybos centrų darbuotojams.
 
Įmonės „KPMG” atliktas tyrimas parodė, kad mažiau nei pragyvenimo minimumą šalyje gauna viena iš keturių moterų, palyginus su 16 proc. vyrų.
 
Tyrimo duomenys taip pat atskleidė, kad už mažesnę nei minimalus pragyvenimo lygis sumą dirba daugiau nei pusė milijono londoniečių.
 
„Minimalios pragyventi reikalingos sumos didėjimas – ne tik ekonominiai dividendai, bet ir nepamatuojamas gyvenimo kokybės ir darbovietės moralės pagerinimas,” – 35 p padidėjusi pragyvenimo minimumu sostinėje džiaugėsi Londono meras Borisas Johnsonas.
 
„Reikia, kad prie pragyvenimo minimumo prisidėtų daugiau įmonių, ypač – mažmeninės prekybos ir svetingumo sektoriuose. Tikuosi, kad šiemet daugiau organizacijų nuspręs žengti teisingą žingsnį.”
Dabdavių privalomas mokėti nacionalinis minimalus uždarbis yra 40 proc. mažesnis, nei naujasis Londono pragyvenimo minimumas ir siekia £6,50.
 
 
  

Žymos: Borisas Johnsonas, Atlyginimai, Londonas

Komentarai

Naujausi straipsniai