Daily Mail ir Tiesa.com inf.   |   2011-10-19

Dėl sistemos klaidų gyventojai permokėjo mokesčių už kelis milijardus svarų

  
Dėl sistemos klaidų gyventojai permokėjo mokesčių už kelis milijardus svarų Mokesčių inspekcija turi daug papildomo darbo.

Dėl neteisingai skaičiuotų mokesčių nuo pajamų 7 mln. D.Britanijos gyventojų artimiausiu metu gaus laiškus iš „HM Revenue & Customs“. Beveik 6 mln. tai bus maloni žinia – jie vidutiniškai atgaus iš valstybės po 400 svarų sterlingų permokų, tačiau likęs 1,2 mln. turės pasukti galvą iš kur iškrapštyti po 600 svarų.

Pirmieji laiškai gyventojus pasieks jau savaitgalį. Nemaloniausia bus tiems, kurie sumokėjo per mažai mokesčių. Tarp tokių yra net 150 tūkst. pensininkų.
Per pastaruosius metus vienas iš šešių D.Britanijos gyventojų mokesčius mokėjo neteisingai. „HM Revenue & Customs“ kaltina prastai veikusią ankstesnę skaičiavimo tvarką „pay as you earn“. Naujai įdiegta kompiuterinė sistema surado milijonus klaidų, dėl kurių nepatogumų patyrė 7 mln. gyventojų. Tie, kas valstybei yra skolingi pinigų, juos galės sumokėti iškart arba dalimis.
 
Naujoji sistema taip pat inspektoriams padeda lengviau atskleisti sąmoningai mokesčių vengusius žmones. Artimiausiu metu žadama, kad bus peržiūrimi duomenys net iki 2004-2005 metų. Tyrimus žadama baigti iki 2012-ųjų. Nors mokesčių sistemos klaidų sumos siekia milijardus svarų sterlingų, įtakos viešiesiems finansams tai neturės. Vyriausybė atsižvelgė į galimus nuostolius prieš sudarydama biudžetą.
 
Dėl praėjusių metų klaidų gyventojams bus grąžinti 2,5 mlrd. svarų, o iš per mažai sumokėjusių mokesčių bus pareikalauta gražinti 720 mln. svarų. Šios mokesčių sistemos klaidos yra laikomos didžiausiomis per kelis dešimtmečius.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai