Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-01-15

Dėl musulmonų ir žydų rašytojams uždrausta knygose minėti kiaules

  
Dėl musulmonų ir žydų rašytojams uždrausta knygose minėti kiaules Dėl kai kurių religijų Oxfordo universitetas uždraudė knygose minėti kiaules ir kiaulieną.

Vaikų knygų rašytojai įspėti savo kūryboje neminėti kiaulių, dešrelių ir kiaulienos. Mokyklose skaitomų knygų autoriai apriboti taip siekiant išvengti žydų ir musulmonų įžeidimo, skelbė portalas standard.co.uk.

Didžiausias akademinių knygų leidėjas – Oxfordo universitetas paskelbė taisykles, kurių derėtų laikytis mokyklinių knygų autoriams. Vengti su kiaulėmis ir jų mėsa susijusių žodžių – viena iš tokių taisyklių.
Ši naujovė buvo aptarta BBC televizijoje diskutuojant apie žodžio laisvę. Žinių vedėjas Jimas Naughtie, vedęs rašytoją Eleanor Updale, parodė iš Oxfordo universiteto leidyklos gautą laišką ir neslėpė pasipiktinimo. „Jei rašytojas, kurio knygas leidžia garbingas universitetas, yra ribojamas, tai juokinga. Akademikai sako – privalote parašyti knygą, kurioje negalite kalbėti apie kiaules, nes kai kurie žmonės gali įsižeisti. Kas čia – pokštas?“, - sutrikęs svarstė televizijos darbuotojas.
 
Naująsias leidėjų taisykles pakomentavo ir musulmonas parlamentaras Kalidas Mahmoodas. „Tai absurdiška. Tai absoliuti, visiška nesąmonė. Kai žmonės nueina per toli, tai sukelia diskusijas ir kenkia musulmonų reputacijai“, - žinioms sakė parlamento narys.
 
Universiteto leidykla gina naująsias taisykles tikindama, kad jos neturi nieko bendro su situacija pasaulyje. Jos sudarytos tik atsižvelgiant į knygų platinimą kitose šalyse. „Daug vadovėlių, išleistų Jungtinėje Karalystėje, platinami 150 kitų pasaulio šalių. Todėl privalome atsižvelgti į jų turinį, kad galėtume knygas pritaikyti platesnei auditorijai“, - portalui dailymail.co.uk sakė leidyklos atstovas.
Žydų bendruomenės Jungtinėje Karalystėje lyderių teigimu, jų religija draudžia valgyti kiaulieną, tačiau ne apskritai minėti šį žodį.
 
  

Žymos: Religija, Islamas, Knygos

Komentarai

Naujausi straipsniai