tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2013-10-21

Dėl maisto švaistymo kaltos akcijos parduotuvėse

  
Dėl maisto švaistymo kaltos akcijos parduotuvėse Vykstant akcijoms pirkėjai prisiperka maisto, kurio jiems nereikia, o grįže namo išmeta.

Prekybos centrų tinklas „Tesco“ priverstas atsisakyti kai kurių akcijų maisto produktams paaiškėjus, kad du trečdaliai supakuotų salotų išmetami į šiukšlių konteinerius, - pranešė standard.co.uk.

 Pirmą kartą šis prekybos tinklas viešai paskelbė savo atliktų pardavimų ir nuostolių skaičiavimus. Paaiškėjo, kad 68 proc. pakuotėse pardavinėjamų salotų nueina šuniui ant uodegos. 35 proc. iš jų – pirkėjų išmetamos namuose. „Tesco“ akcija salotoms „Perki vieną, gauni du“ nepasiteisino, mat pirkėjai ima prekes, kurių jiems nereikia. Vien dėl to, kad gauna nemokamai, vartotojai prisirenka nereikalingų produktų ir jų nesuvartoję tiesiog išmeta.
Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad taip pat išmetama 40 proc. nusipirktų obuolių bei 50 proc. duonos gaminių. Kasmet Jungtinėje Karalystėje išmetama apie 15 mln. tonų vartoti tinkamo maisto. Vidutiniškai viena šeima per metus į šiukšlių konteinerį išmeta apie 700 svarų sterlingų.
 
Susumavus tyrimo rezultatus „Tesco“ paskelbė persvarstysianti vykdomų akcijų naudingumą. Pirmieji pertvarkymai vyks keičiant pasiūlymų „Du už vieno kainą“ sistemą.
 
  

Žymos: Maistas, Asmeniniai finansai, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai