tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2016-09-08

Dėl „Brexit“ pakilo iPhone 7 kaina

  
Dėl „Brexit“ pakilo iPhone 7 kaina
© flickr.com
Dėl pakilusių kainų kaltas susilpnėjęs svaras.
JAV kompanijos „Apple“ prekių kainos nepakito.

Naujasis, vos vakar pasirodęs iPhone 7 Jungtinėje Karalystėje kainuoja žymiai daugiau, negu jo pirmtakai. Pasak specialistų, taip nutiko dėl „Brexit“ sukelto chaoso.

 Kai kurie iPhone telefonų modeliai dabar kainuoja net iki 100 svarų daugiau, negu kainuodavo anksčiau. Tokio kainų šuolio priežastis yra susilpnėjusio svaro pasekmė.
Pabrango ne tik naujausias iPhone 7 telefonas ar senesni jo modeliai. Pabrango ir kompiuteriai, aksesuarai bei kitos prekės.
 
Jungtinėse Valstijose kompanijos „Apple“ prekių kainos nepakito. Kompanija savo pelną matuoja Jungtinių Valstijų doleriais, todėl kaskart, nukritus svaro vertei, kompanija patiria nuostolių. Todėl kompanija pakėlė kainas Jungtinėje Karalystėje parduodamai produkcijai tam, kad išvengtų nuostolių.
 
Šių metų pradžioje kompanija „Apple“ kaltino tarptautinius valiutų svyravimus dėl sumažėjusių pajamų. Kompanijos vadomas Tim Cook sakė: „Kadangi net du trečdaliai kompanijos produkcijos yra parduodama ne JAV, valiutų kursų svyravimai kompanijai turi itin didelę reikšmę.“
 
  

Žymos: brexit, apple, apple iphone 7

Komentarai

Naujausi straipsniai