Tiesa.com   |   2013-02-18

Dėl arklienos skandalo – mažesnė mėsos paklausa

  
Dėl arklienos skandalo – mažesnė mėsos paklausa Arklienos skandalas turėtų atnešti naudos pavieniams mėsininkams.

Jungtinę Karalystę sukrėtęs arklienos skandalas, kuomet jautiena buvo pakeista arkliena nemažoje dalyje produktų, panašu, kad turės įtakos ilgalaikiams vartotojų pirkimo įpročiams. „Consumer Intelligence“ tyrėjų atliktas tyrimas atskleidė, kad nuo šiol daugiau vartotojų vengs apdorotos mėsos.

Beveik ketvirtadalis apklausoje dalyvavusių britų pareiškė, kad ketina pirkti mažiau apdorotos mėsos, o penktadalis tą sąmoningai daro jau anksčiau. Iš apklausos rezultatų matyti, kad beveik 4 mln. žmonių, kurie anksčiau pirko apdorotą mėsą ketina šių įpročių atsisakyti.
Maždaug 25 proc. apklausos dalyvių teigė, jog ketina pirkti daugiau neapdorotos mėsos, tačiau 19 proc. teigė, kad šiuo metu jiems tai yra per brangu. Dar 6 proc. apklausos dalyvių pareiškė pažįstantys asmenų, kurie ketina iš viso atsisakyti mėsos vartojimo dėl minėtojo skandalo.
 
Mėsos skandalas pakeitė ir daugelio Britanijos gyventojų nuomonę apie maisto saugumą. Net 67 proc. apklausos dalyvių, kurie santykinai reprezentuoja maždaug 32 mln. žmonių nuomonę teigė, kad arklienos skandalas sumažino jų pasitikėjimą maisto gamintojais. Manoma, kad dėl šių priežasčių žmonės atsigręš į pavienius mėsininkus, kurie sulauks prekybos pagyvėjimo.
 
 
  

Žymos: Mėsa, Maisto kainos, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai