This is money ir Tiesa.com. inf.   |   2011-08-16

Darbdaviai įspėja: nedarbo šmėkla grįš dar šiais metais

  
Darbdaviai įspėja: nedarbo šmėkla grįš dar šiais metais Verslininkus gąsdina antroji krizės banga, todėl naujų darbuotojų jie samdyti nenori.

Nedarbas tai lyg tiksinti laiko bomba. Ir ji vėl sprogs šiais metais. Tokią nuomonę išsakė ir palaiko daugelis darbdavių, kurie dalyvavo surengtoje apklausoje. Joje dalyvavo 1000 respondentų ir teigė, kad daugelis jų jau nebesamdo naujų darbuotojų kurį laiką ir realiai nesirengia to daryti artimiausioje ateityje, rašė „This is Money“.

Jeigu šios prognozės išsipildys ir lyginant šių metų nedarbo rodiklius su praėjusių metų tų pačiu laikotarpiu, šiemetiniai bus didesni, tai bus rimtas smūgis JK Vyriausybei ir planams, kurie turi užkirsti kelią ekonominiams sunkumams. Šiuo metu nedarbo lygis siekia 7,7 proc. iš darbingų 2,45 mln. žmonių.
“The Chartered Institute for Personnel and Development” kartu su konsultantų kompanija KPMG atliktoje apklausoje teigiama, kad apie ketinimus samdyti naujus darbuotojus nuolat buvo pranešama per pastaruosius metus, tačiau dabar verslo pasitikėjimo rodikliai sparčiai krenta. Ypač pesimistinės nuotaikos jaučiamos gamybos sektoriuje.
 
CIPD indeksas (CIPD proporcingai parodo skirtumą tarp darbdavių, kurie ketina padidinti bendrą darbuotojų skaičių ir tų, kurie ketina sumažinti bendrą jų skaičių) per pastaruosius tris mėnesius nukrito nuo +3 iki -1.Tyrime duomenys atspindi nuotaikas ir lūkesčius, kurie realizuosis šių metų trečiąjį ketvirtį.
 
Ilgesnio laikotarpio duomenys liūdina dar labiau: per 12 mėnesių užimtumo indeksas sumažėjo iki -6 nuo +2. Ir nors privačiame sektoriuje dirbančios įmonės vis dar pasisako už naujų darbuotojų samdymą, skaičiai jau rodo ką kita. Naujų darbuotojų per pastaruosius tris mėnesius sumažėjo trečdaliu, lyginant su ankstesniais 3 mėnesiais.
 
Ekonomistai ir politikai nieko paguodžiančio kol kas pasakyti negali - skaičiai atspindi realijas. Visame pasaulyje verslininkai bijo antros ekonominės krizės bangos ir paklausos mažėjimo, kurį lems lėtėjanti JAV ekonomika.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai