tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2016-09-03

Dar vienas protestas prieš„Brexit“ 

  
Dar vienas protestas prieš„Brexit“ 
© twitter.com
Protestuotojai palaiko antro referendumo idėja.
Panašūs protestai buvo surengti daugelyje Jungtinės Karalystės miestų.

Jungtinės Karalystės narystę Europos Sąjungoje palaikantys žmonės dar kartą surengė eitynes pademonstruoti savo nepritarimą dabartinės vyriausybės politikai.

 „Žygio už ES“ tikslas yra sukelti didesnį spaudimą vyriausybei, jog pastaroji atidėtų Lisabonos sutarties 50 straipsnio, oficialaus pasitraukimo iš ES dokumento, pasirašymo datą. Žygis buvo surengtas minint Antrojo Pasaulinio karo pradžios metines.
Minia žmonių su mėlynomis Europos Sąjungos vėliavomis ir pačių pasigamintais agitaciniais plakatais susirinko prie Hyde Parko, iš kur patraukė link Parlamento Rūmų, kuriuose pirmadienį vyks debatai ir bus sprendžiama, ar reikia surengti pakartotinį referendumą. Protestuotojai dainavo grupės „The Beatles“ dainą  „Hey Jude,“ pakeidami žodžius „Hey Jude“  į „EU.“ Susirinkusieji reikalavo, jog vyriausybė sukurtų itin glaudžius ekonominius, kultūrinius ir socialinius ryšius su Europos Sąjunga.
 
Panašus protestai buvo surengti Edinburge, Birminghame, Oksforde, Kembridže ir daugelyje Jungtinės Karalystės miestų.
 
Skvere prie Parlamento rūmų tai pat susirinko ir „Brexit“ šalininkai.
 
 
 
 
Žygyje dalyvavo politikai Chuka Umunna ir Caroline Lucas, taip pat komikas Eddie Izzard. Nedidelis incidentas įvyko, kai vienas žmogus bandė E. Izzard nuo galvos nuimti jo skiriamuoju ženklu tapusią rožinę beretė. Nepaisant to, jog E. Izzard mūvėjo aukštakulnius batelius, jis pasivijo žmogų ir susigrąžino rožinę beretę.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Protestas, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai