tiesa.com   |   independent.com   |   2016-09-23

Čekijos Respublikos pavadinimas skambės kitaip

  
Čekijos Respublikos pavadinimas skambės kitaip
© flickr.com
Ne visi patenkinti naujuoju šalies pavadinimu.
Naujasis šalies pavadinimas sustiprins šalies piliečių tautinį identitetą.

Čekijos Respublika angliškai skamba Czech Republic, tačiau nuo šiol visi angliškai kalbantys žmonės turės naudoti naująjį šalies pavadinimą – Czechia. Taip nusprendė Čekijos vyriausybė ir Geografijos Komitetas, kuris atsakingas už geografinių vietovių ir šalių vardų pavadinimus.

Skirtingai nuo kitų Europos šalių, Čekijos Respublika neturėjo vieno pavadinimo, kuris taip pat skambėtų visomis užsienio kalbomis. Todėl dar šių metų balandžio mėnesį vyriausybė patvirtino naująjį šalies pavadinimą. Geografijos komitetas tik šiandien išleido oficialų dokumentą, patariantį visiems angliškai kalbantiems žmonėms naudoti naująjį šalies pavadinimą – Czechia. Vokiškai naujasis šalies pavadinimas bus Tschechien, o prancūziškai – Tchequie.
Tikimasi, jog naujasis šalies pavadinimas sustiprins šalies piliečių tautinį identitetą, o verslo kompanijoms bus lengviaus naudoti jį ant produktų bei sporto marškinėlių.
 
Oficialus šalies pavadinimas ir toliau liks Čekijos Respublika. Balandžio mėnesį išleistame Čekijos Respublikos vyriausybės nutarime sakoma: „Jeigu nėra būtina naudoti oficialų ir visą šalies pavadinimą, rekomenduojama naudoti tokį šalies pavadinimą, kurį sudaro vienas žodis.“ 
 
Tačiau ne visi yra patenkinti tokiais pokyčiais. Kai kurie nerimauja, jog anglakalbiai žmonės gali sumaišyti naująjį šalies pavadinimą Czechia su Čečėnijos pavadinimu, kuris angliskai skamba Chechnya. Skeptikai taip taip sako, jog naujasis pavadinimas neatspindi dviejų šalies istorinių regionų – Moravijos ir Silezijos.
 
Tačiau naujasis pavadinimas yra oficialiai įtrauktas į Jungitnių Tautų terminologiją ir bus naudojamas.
 
 
 
  

Žymos: Čekija, Anglų kalba, pavadinimas

Komentarai

Naujausi straipsniai