Tiesa.com   |   2011-03-17

BVP prognozės nebe tokios optimistinės

  
BVP prognozės nebe tokios optimistinės BVP augimas šiais metais bus peržiūrėtas ir sumažintas nuo numatytų 1,9 proc. iki 1,4 proc.

Jau šių metų pradžioje Jungtinės Karalystės BVP augimas susidūrė su sunkumais, rodo British Retail Consortium (BRC) pateikti duomenys, taigi galimas dalykas, kad spaudimas šalies biudžetui didės.

Vasarį buvo užfiksuotas mažmeninių pardavimų metinis sumažėjimas 0,4 proc. Remiantis Jungtinės Karalystės Prekybos ir pramonės rūmų ataskaitomis, BVP augimas 2011 metais lėtės. Nors bendri pardavimai praėjusį mėnesį rodė 1,1 proc. augimą, tačiau šis rodiklis yra pats mažiausias per pastaruosius dvejus metus. Po sausio mėnesio kritimo maisto produktų pardavimas išaugo, tačiau ne maisto prekių pardavimas smarkiai krito, nes vartotojai nėra tikri dėl savo darbo vietų ir pajamų.
 
Dėl sumažėjusių pardavimų BRC generalinis direktorius kreipėsi į Finansų ministeriją dėl biudžeto projekto pakeitimo, siekiant padidinti mažmeninės prekybos apimtis. Jo nuomone, tai padėtų sukurti daugiau darbo vietų ir skatintų ekonomikos atsigavimą. Prekybos ir pramonės rūmų nuomone, BVP augimas šiais metais bus peržiūrėtas ir sumažintas nuo numatytų 1,9 proc. iki 1,4 proc.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai