Tiesa.com   |   2014-06-03

Briuselis reikalauja didinti vaiko pašalpas ir mokesčius

  
Briuselis reikalauja didinti vaiko pašalpas ir mokesčius Europos Komisijos pasiūlymai dėl ekonomikos gerinimo bus svarstomi netrukus.

Briuselis papiktino Jungtinės Karalystės ministrus su serija pasiūlymų, kaip pagerinti ekonominį šalies augimą. Į pasiūlymus įtrauktas mokesčių didinimas, sąlygos dėl būsto kainų kilimo bei didesnės pašalpos už vaikus, skelbė šalies žiniasklaida.

 Europos Komisija (EK) pripažino, kad pastaraisiais metais Jungtinės Karalystės ekonomika gerėja, tačiau perspėjo apie susidariusį disbalansą, reikalaujantį iždo pokyčių. Daugiausiai kritikos sulaukė būsto sektorius. EK nariai paskatino keisti būsto įsigijimo sistemą bei nekilnojamo turto ir žemės mokesčius. Pasak politikų, visi jie pasenę, mat paskaičiuoti remiantis 1991-ųjų būsto kainomis.
Komisija pastebėjo, kad D. Britanijai, norint padidinti įplaukas, būtina plėsti mokesčių bazę, tai reiškia – didinti mokesčius visose srityse. Taip pat šaliai rekomenduota padėti tėvams, auginantiems vaikus. Jungtinė Karalystė – viena iš brangiausių šalių auginti vaiką, pasak EK, norint pagerinti ekonomiką būtina labiau remti mažas pajamas gaunančias šeimas bei vienišus tėvus.
 
Visos šios rekomendacijos bus vėliau aptartos EK susirinkimuose ir nuspręsta, kurias iš jų šalis narės privalės įgyvendinti. Kol kas D. Britanijos politikai nusprendė atsižvelgti į pasiūlymus dėl nekilnojamojo turto bei pagalbos mažas pajamas gaunančioms šeimoms. Verslo sekretorius Vince‘as Cable‘as pažadėjo ieškoti išeities kaip sumažinti nekilnojamojo turto kainas. Taip pat koalicija nusprendė padėti 1,9 mln. vargstančių šeimų ir apsvarstyti neapmokestinamos vaiko priežiūros pasiūlymą.
 
  

Žymos: Ekonomika, Europos Sąjunga, Finansai

Komentarai

Naujausi straipsniai