2011-06-20

Britų vyriausybė darbininkams paspendė spąstus?

  
Britų vyriausybė darbininkams paspendė spąstus? Profesinės sąjungos į planus reformuoti pensijų sistemą grasina atsakyti streikais.

Vienas opozicijos lyderių Edas Ballsas įspėjo Didžiosios Britanijos profesinės sąjungas neįkliūti į vyriausybės pinkles. Anot politiko, kancleris George\'as Osborne\'as parengė gudrų planą: pensijų sumažinimui besipriešinančioms profesinėms sąjungoms jis esą suvers kaltę dėl lėto ekonomikos atsigavimo.

Vyriausybė ir profesinės sąjungos naują karo kirvį iškasė dėl valdžios planų pailginti pensinį amžių ir padidinti pensijų įmokas dirbantiems viešajame sektoriuje. Darbuotojų atstovai teigė, kad ministrų kabineto nariai kalbėtis su jais atėjo jau priėmę sprendimą. Profesinės sąjungos „Unison“, vienijančios 1,4 mln. narių, lyderis Dave'as Prentis sekmadienį pareiškė, kad valdžia neieško kompromiso ir taip žlugdo bet kokių derybų galimybę, rašo guardian.co.uk.
D.Prentis ir kiti profesinių sąjungų lyderiai pagrasino reaguoti didžiausiu streiku nuo 1926 metų į Iždo planus reformuoti pensijas. Opozicijos atstovas E.Ballsas BBC laidoje pareiškė, kad vyriausybė „renkasi kovą su profesinėmis sąjungomis“. Jis pridūrė, kad valdantieji ne vieną mėnesį siekia konflikto su darbininkais. Anot leiboristo, D.Camerono vyriausybei reikia rasti atpirkimo ožį dėl lėto ekonomikos atsigavimo.
 
Politikos apžvalgininkai iš dalies pritaria E.Ballso mintims, nes didžioji visuomenės dalis retai palaiko visuotinius streikus, ypač jeigu jie užsitęsia ilgiau, todėl vyriausybė gali tikėtis didesnės paramos nei turi dabar.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai