2011-04-04

Britų šunų mylėtojų gretos auga

  
Britų šunų mylėtojų gretos auga
© Margarita Narvydaitė
Per pastaruosius 40 metų britų namuose šunų padaugėjo 3,3 mln.

Jungtinės Karalystės gyvūnų mylėtojai, rinkdamiesi augintinius, pirmenybę vis dažniau atiduoda šunims.

Per pastaruosius 40 metų britų namuose šunų padaugėjo 3,3 mln. (1970-aisiais jų buvo 5 mln., o dabar priskaičiuojama 8,3 mln.), praneša laikraštis „The Sunday Telegraph“.
Tuo tarpu kačių, atvirkščiai, per pastaruosius septynerius metus sumažėjo visu milijonu (2004-aisiais britai laikė 9,6 mln. kačių, o dabar – jau tik 8,6 mln. šių naminių gyvūnėlių).
 
„Šuo dabar vertinamas ne tik kaip naminis gyvūnas, bet ir kaip madingas aksesuaras, kurį galima visur vestis, kaip, pavyzdžiui, tai daro garsenybė Paris Hilton, – tokius pokyčius laikraštyje komentuoja veterinaras Piteris Nevillas. – Katės – ne tokie „bendraujantys“ gyvūnėliai, ir vargu ar daug įžymybių išvysite besivedžiojančių kates.“
 
Pasak šunininkystės specialisto, pašerti keturis Jorkšyro terjerus kainuoja tiek pat, kiek vieną labradorą, taigi dabartinėmis sąlygomis maži šuniukai yra patrauklesni, pridūrė jis.
 
Nuo 2001-ųjų metų ypač augo mažųjų veislių šunų populiarumas. Pavyzdžiui, čihuahua populiarumas išaugo 3 kartus, o mopsų – net 6 kartus.
Katės Didžiojoje Britanijoje buvo populiariausios tarp naminių gyvūnų nuo 1992 metų, tačiau, specialistų vertinimais, jau artimoje ateityje jos savo lyderių pozicijas užleis šunims.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai