Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2016-03-19

Britų biurokratai liepia pakenkti vaikui

  
Britų biurokratai liepia pakenkti vaikui
© Flickr.com nuotr.
Moteris iš sodo pašiūrės padarė vaikui čiuožyklą ir dėl to užsitraukė kaimynų ir valdininkų nemalonę

Kartais atrodo, kad britiškas konsrervatizmas, biurokratija ir kvailas principingumas peržengia ribas. Londone valdininkai liepė motinai išardyti sode įrengtą žaidimų aikštelę mažamečiam vaikui.

Prabangiame Nothing Hillo kvartale gyvenanti Jasmine Dellal net nesapnavo, kiek problemų jai kils dėl galiniame namo kieme įrengtos pramogos keturmečiam sūnui. Sumani moteris prie tradicinės britiškos pašiūrės pastatė kopėčias ir nusileidimo platformą, paversdama šį nedidelį statinį vaikiška čiuožykla. Viena pašiūrės pusė buvo paversta mini alpinizmo siena.
Tačiau ne visi buvo tuo patenkinti. Čiuožyklą pastebėję kai kurie moters kaimynai ją įskundė valdininkams, nepasitenkinimą motyvuodami įvairiais su statybomis susijusiais įstatymais ir netgi Žmogaus teisių chartijos ištraukomis – esą statinys styro prieš vienos iš kaimynių miegamojo langą ir taip pažeidžiamas jos privatumas.
 
J. Dellal tikina nežinojusi, jog čiuožyklos įrengimui reikalingi įvairūs leidimai. Sausį Chelsea ir Kensingtono savivaldybių biurokratai pripažino, kad tai neteisėtas statinys, atmetė J. Dellal paraišką jį įteisinti ir paprašė sumažinti jo aukštį (jis siekia apie 3 metrus), o neįvykdžius reikalavimų pagrasinta vaiko čiuožyklą nugriauti.
 
Ši istorija suskaldė vietos bendruomenę – vieni palaiko nepatenkintus kaimynus, kiti – išradingą mamą.
 
„Nemanau, kad valdininkai turėtų eikvoti savo laiką ir valstybės lėšas dėl vaikui įrengtos pramogos, kurios net nesimato iš gatvės pusės. Yra tikrai svarbesnių reikalų, o tai, kad vaikai gali smagiai leisti laiką, niekam netrukdo. – Sakė viena iš motinos rėmėjų Elizabeth Robson. – Mane stebina, kad valdininkų dėmesį patraukė toks objektas, kai aplink vykdomi didžiausi statybų projektai.“
  

Žymos: Vaikai, biurokratija

Komentarai

Naujausi straipsniai