Tiesa.com   |   harper'sbazaar.com   |   2015-08-25

Britiškos subtilybės Londone: ar visas jas žinote?

  
Britiškos subtilybės Londone: ar visas jas žinote?
© Pixabay.com
Ar Jūs žinote visas šias britiškas subtilybes?
Vietiniai nemėgsta atkreipti į save pernelyg didelį dėmesį: britai nuo vaikystės mokomi būti taktiškais ir laikytis gerų manierų.

Niekam ne paslaptis, kad Londonas yra viena lankomiausių vietų pasaulyje. Masiniu kultūrinio gyvenimo centru vadinamame mieste vietiniai britai turi savas taisykles: keletas netaktiškų žingsnių ir jūs jau neišmanėlių saraše!

1. Visų pirma, londoniečiai yra įpratę naudoti pilną vietovių adresą. Kadangi miestas yra labai didelis, o panašių adresų yra daug, tampa itin keblu nustatyti ieškomą vietą. Nepatingėkite ir nepraleiskite visų adreso dalių: „street“ arba „road“, – tai padės ir jums pačiam – daug greičiau rasite reikiamą adresą.
2. Ne paslaptis, kad britai iš daugybės kitų tautų išsiskiria savo mandagumu. Jei sakiniuose naudosite žodžius „Please“ ir „Thank you“, būsite pripažinti ir vertinami. Dauguma britų pokalbių dažniausiai prasideda arba pasibaigia žodžiais: „I‘m sorry“, „Excuse me“, „Please“, „Thank you“, o neretai sakinyje galima išgirsti ir juos visus.
 
3. Britai ypatingai mėgsta leisti vakarus baruose (vadinamuose pub'uose). Jeigu susiruošėte su britų kompanija pasimėgauti baro atmosfera, reikėtų įsidėmėti, jog galioja nerašyta „taisyklė“: gėrimą reikia pirkti ne tik sau, bet ir visiems, kartu su jumis esantiems. Pagal šį etiketą kiekvienas iš grupės paeiliui turi keistis ir „grąžinti“ jums gėrimą.
 
 
4. Vietiniai nemėgsta atkreipti į save pernelyg didelį dėmesį: britai nuo vaikystės mokomi būti taktiškais ir laikytis gerų manierų. Į triukšmingus ir pasipūtusius žmones žiūrima ne itin palankiai. Jei atsitikus nelaimei, pagalbos prašysite nekeliant isterijos ir mandagiai, ji bus suteikiama, tačiau, jeigu pulsite į paniką, pagalbos nesulauksite ir būsite ignoruojamas.
5. Londoniečiams nepatinka, kai žmonės pradeda kelti viešas scenas. Jei pametėte bagažą ar restorane jums atnešė netinkamai iškeptą kepsnį, nereikėtų nervintis ir kelti dramatiškų scenų – tai londoniečiams kelia pasipiktinimą, yra laikoma nepriimtinu ir nemandagiu elgesiu.
 
6. Itin svarbus britams yra požeminio transporto „Tube“ etiketas. Iš keliaujančiųjų tikimasi prie savęs turėti „Oyster“ korteles, kad netrikdytų eismo jų ieškant. Britai yra užsiėmę žmonės ir kelionės metu nori pabūti su savimi, savo mintimis, neretai kelionės metu dirba. Bendrauti tokioje situacijoje jie nėra pasirengę, tad geriau jų nekalbinkite.
 
 
7. Vienas iš svarbiausių dalykų Londone yra eismas kita puse ir to nereikia pamiršti, ypatingai, kai kalbama apie eskalatorius. Kairė yra pagrindinė eismo linija, todėl svarbu prisiminti, kad stovėti reikia dešinėje, nes kairė linija yra greitasis eskalatoriaus kelias.
8, Jau žinome, kad britai turi geras manieras ir jos yra labai vertinamos. To neverta pamiršti, kai stovi eilėse ir nesvarbu, ar yra laukiama prie baro ar autobuso, visada reikia stebėti, kas stovi prieš tave ir elgtis mandagiai.
 
9. Britai taip pat garsėja savo nepaprastai nuožmiu ir sarkastišku humoro jausmu. Šalia jų nevertėtų būti per daug jautriems, atvirkščiai, pasistengti juos suprasti ir neįsižeisti.
 
10. Britai gali būti labai apgaulingi žmonės, kadangi mandagumas jiems yra viskas. Jie pastoviai bandys pasiūlyti pagalbą ar tam tikrą paramą, tačiau nereiškia, kad tai yra tikra ir nuoširdu, todėl neverta apsigauti. Geros manieros jiems yra kaip vizitinė kortelė.
 
11. Londone yra trys temos, kuriomis su londoniečiais geriau nediskutuoti, nebent esate labai artimi. Nėra taktiška pokalbį pradėti apie politiką, religiją ir pinigus. Šios temos nėra laikomos tinkamos pašnekesiams, vertėtų kalbėti apie paprastesnius dalykus.
 
12. Itin nemandagu ir šiurkštu neišgirdus pašnekovo prašyti pakartojimo klausimu „What?“, - tai yra laikoma dideliu nepagarbos ženklu. Jei norite, kad pašnekovas pakartotų, vertėtų sakyti tokius žodius: „Excuse me“, Sorry“, „Beg your perdon“.
13. Du dalykai, kurių britai nemėgsta iš užsieniečių yra britiško akcento mėgdžiojimas ir manymas, kad londoniečiai naudoja ir supranta žargoną „Cockney“.
 
  

Žymos: Londonas, Britiškos subtilybės

Komentarai

Naujausi straipsniai