Tiesa.com   |   2013-02-26

Britiška mokykla – tik su imigrantų mokiniais

  
Britiška mokykla – tik su imigrantų mokiniais Britanijoje užfiksuota pirmoji pradinė mokykla, kurią lanko tik imigrantų vaikai.

Peterboroughe mieste užfiksuota pirmoji pradinė mokykla, kurią lanko vien mokiniai, kuriems anglų kalba nėra gimtoji. Tarp daugiakalbių mokinių minimi ir lietuviai bei latviai.

„Gladstone“ pradinę mokyklą iš viso lanko 440 mokinių tarp kurių dominuoja pandžabų gimtąja kalba kalbantys vaikai, taip pat mažesnes grupes sudaro afganistaniečiai, 15 lietuvių ir 11 latvių. Visgi nepaisant kalbos barjero, šios mokyklos vaikų mokymosi lygis išlieka aukštas, o mokyklos vadovė dvikalbystę laiko tik privalumu.
Kristina Paker, „Sunday Times“ laikraščiui sakė, kad pasaulyje plintant daugiakalbystei, jos vadovaujamai mokyklai dvikalbystė yra tik pranašumas. Mokykla yra įsikūrusi ypač populiarioje vietovėje tarp imigrantų, kur dauguma dirba žemės ūkio darbus. Šiemet mokykloje nebuvo registruota nei vieno vaiko, kuriam anglų kalba būtų gimtoji.
 
Mokyklos mokytojai sako, kad vaikams pasiekti gerų anglų kalbos mokymosi rezultatų padeda bendravimas su kaimyninės mokyklos vietiniais vaikais. Visgi sunkiausia, kai vaikai į mokyklą ateina išmokę gimtosios ir anglų kalbos pradmenų ir painioja abi kalbas. Tuomet juos pataisyti būna labai sunku.
 
Peterborougho miesto savivaldybė suskaičiavo, kad šiuo metu mieste kalbama daugiau nei 100 kalbų, o mokinių besimokančių anglų kalbą kaip papildomą padaugėjo nuo 19 proc. iki 35 proc., lyginant su 2008 metais.
 
  

Žymos: Anglija, Vaikai, Mokyklos Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai