Tiesa.com   |   The Guardian   |   2014-10-23

Britanijos trimečiai – jau su išpuvusiais dantimis (kalti tėvai)

  
Britanijos trimečiai – jau su išpuvusiais dantimis (kalti tėvai)
© Flickr. nuotr.
Dėl vaikų ėduonies kalti netinkamai pieninius dantis prižiūrintys tėvai

Vos trejų metų sulaukę mažyliai Jugtinėje Karalystėje kenčia nuo gilaus dantų ėduonies. Esą tėvai yra klaidingai įsitikinę, kad pieniniais dantimis ir dantenonimis jauname amžiuje rūpintis nereikia.

atos specialistai susiėmė už galvos – vos trejų, o kartais – ir dar mažesni vaikai vaikšto išpuvusiais dantimis, rašo „The Guardian”.
Anot Nacionalio sveikatos ir priežiūros meistriškumo instituto, labiausiai vaikai kenčia nuo gilaus ėduonies ir dantenų ligų. Abiems surigimams galima lengvai užkirsti kelią.
 
Specialistai darželius ir mokyklas ragina imtis dantų priežiūros, ypač tose Anglijos srityse, kur gyvena daugiau socialiniai remtinų šeimų. Esą vaikų dantys turėtų būti valomi ir ugdymo įstaigose, ne tik namuose.
 
„Daugumos vaikų dieta ir burnos higienos įpročiai – labai skurdūs, nes vis dar gajus neteisingas įsitikinimas, kad vaikų pieninių dantukų ir dantenų nereikia labai kruopščiai prižiūrėti,” – sakė sveikatos centro direktorius Mikas Kelly.
 
Anot profesoriaus, vaikai valgo labai daug saldumynų ir nevalo dantų su fluorido pasta.
Labiausiai nuo išvengiamų dantų ligų, anot mediko, kenčia socialiai remtinos šeimos – ir vaikai, ir suaugusieji.
„Mitybos įpročiai, menka burnos higiena, rūkymas, alkoholis ir supratimo apie burnos sveikatą trūkumas sukelia dantų ėduonį, dantenų ligas, dantų netekimą ir didesnę burnos vėžio riziką,” – sakė profesorius.
Plymoutho odontologų mokylos profesorė Elizabetha Kay tvirtino, kad kasmet Didžioje Britanijoje daugiau nei 250,000 vaikų ligoninėse ištraukiami dantys.
 
„Mes žinome, kaip išvengti tokių ligų, tad to neturėtų būti,” – sakė medikė. „Jeigu tūkstančiams maždaug penkerių metų vaikams dėl išvengiamų ligų ligoninėse būtų šalinami organai, kiltų baisus pasipiktinimas.”
Nuo dantų ėduonies kenčia vienas iš dvylikos Jungtinės Karalystės trimečių.
 
 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai