Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2014-05-14

Britanijos nėščiosioms gydytojai siūlo gimdyti namie

  
Britanijos nėščiosioms gydytojai siūlo gimdyti namie Britanijos medikai rekomenduoja antrąjį ir vėlesnius vaikus gimdyti be gydytojų priežiūros.

Naujos Jungtinės Karalystės medicinos ekspertų rekomendacijos siūlo nėščiosioms gimdyti be gydytojų priežiūros. Šis pasiūlymas sukėlė nerimą visuomenėje. Kritikai įsitikinę, kad tokios idėjos kelia pavojų daugybei nėščiųjų ir kūdikių gyvybių, skelbė telegraph.co.uk.

 Nacionalinis sveikatos ir klinikinės kompetencijos institutas parengė planą, rekomenduojantį moterims savo antrąjį ir vėlesnius vaikus gimdyti be gydytojų priežiūros namuose arba padedant tik akušerei.
Pirmąjį vaiką gimdančioms moterims taip pat turėtų būti siūloma gimdyti su akušere. Ligoninėje gimdyti rekomenduojama tik motinoms, kurių sveikatos būklė – bloga arba joms gręsia gimdymo komplikacijos.
 
Gairėse siūloma leisti motinoms pačioms pasirinkti, kur ir kokiu būdu jos norinčios gimdyti, nes tai – žmogaus teisė. Gimdymo vietos tyrimo duomenimis, paaiškėjo, kad nebe pirmąjį vaiką gimdyti namuose ar be gydytojų priežiūros – taip pat saugu, kaip ligoninėje. Tačiau pirmojo vaiko susilaukti vien padedant akušerei, labai pavojinga. Tokios moterys tris kartus dažniau kenčia nuo gimdymo komplikacijų, įskaitant ir kūdikio mirtį.
 
  

Žymos: Šeima, Medicinos sistema,, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai