Tiesa.com   |   Alfa.lt   |   BNS   |   2019-11-10

Britanijos MI5 imasi priemonių apsaugoti parlamentarų ryšių įrangą nuo rusų įsilaužėlių

  
Britanijos MI5 imasi priemonių apsaugoti parlamentarų ryšių įrangą nuo rusų įsilaužėlių
© Pixabay nuotrauka

Didžiosios Britanijos specialioji tarnyba MI5 imasi precedento neturinčių priemonių prieš artėjančius parlamento rinkimus apsaugoti šalies parlamento narių ryšių įrangą nuo Rusijos įsilaužėlių, sekmadienį skelbia britų dienraštis „The Daily Mirror“.

Tokių priemonių imtasi po to, kai buvo nustatyta, jog buvo įsilaužta į kelis telefonus. Parlamentarai ir jų personalas buvo perspėti apie grėsmę po to, kai buvo nustatyta, jog kai kurie telefonai tapo įsilaužėlių taikiniu.
„Artėjant rinkimams, MI5 vykdo itin slaptą operaciją siekiant apsaugoti parlamentarų telefonus nuo Rusijos įsilaužėlių“, – rašo išskirtinę medžiagą skelbiantis laikraštis, nors publikacijoje nėra jokių patvirtinimų dėl Rusijos prisidėjimo prie įsilaužimo į telefonus.
 
MI5 rekomendavus buvo sustabdyta asmeninė ir politinė komunikacija, kas sutrikdė rinkimų kampaniją. Nukentėjusiems parlamento nariams buvo nurodyta neplatinti informacijos apie „užsienio galios“ įsikišimą bei nurodyta nesinaudoti jokiais įprastiniais įrenginiais, kol šie nebus „išvalyti“ nuo kenkėjiškos programinės įrangos.
 
Parlamentarų personalui nurodyta pranešti apie bet kokią „keistą“ veiklą telefonuose ir kompiuteriuose.
 
Apie tokią operaciją spauda skelbia šalyje netylant kalboms apie mįslingą ataskaitą dėl Kremliaus kišimąsi į JK rinkimus, kurią britų premjeras Borisas Johnsonas esą neleido publikuoti.
JK parlamento žvalgybos ir saugumo komiteto parengtoje ataskaitoje analizuojamas Rusijos kišimasis į Britanijos rinkimus ir 2016 metų „Brexit“ referendumą ir jų sabotažas.
 
Dauning Strytas teigia, kad reikia laiko išanalizuoti dokumentą. Tačiau nuogąstaujama, kad šios ataskaitos paviešinimui kelias buvo užkirstas dėl to, kad joje gali būti informacijos, galinčios paveikti gruodžio 12 d. rinkimus.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai