Tiesa.com   |   Metro.co.uk   |   2016-09-12

Britams gresia vizų režimas Europoje

  
Britams gresia vizų režimas Europoje Šiuo metu ne ES piliečiams viza atsieina £50.

Nepaslaptis, kad Jungtinei Karalystei (JK) pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES), šalies piliečiams greičiausiai prireiks vizų norint ir toliau sėkmingai keliauti po Europos šalis.

Europos Komisija svarsto galimybę Britaniai pritaikyti vizų režimą, nes šalies pasitraukimas iš ES taip pat reiškia pasitraukimą iš Šengeno zonos, kurioje leidžiama laisvai keliauti 26 šalių piliečiams, - pranešė Metro.co.uk.
Šiuo metu ne ES piliečiams viza atsieina £50. Tikėtina, kad JK pasitraukus iš ES panašus mokestis įsigalios ir Didžiosios Britanijos piliečiams. Kaip ir kitiems turistams, keliauti į Europą mėgstantiems britams greičiausiai teks iš anksto užpildyti prašymą gauti vizai bei už tai sumokėti.
 
Vidaus reikalų ministerijos atstovo teigimu, „nors būsimų derybų metu bus stengiamasi pasiekti kuo geresnį susitarimą tarp Britanijos ir ES, garantuoti, kad šaliai bus suteiktas bevizis rėžimas kol kas neįmanoma”.
 
Kritikų teigimu, tai tik dar viena nemaloni staigmena Britanijos piliečiams, kurie jaučiasi apgauti, nes kampanijos už „Brexit” metu jiems nebuvo suteikta visa informacija.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, viza

Komentarai

Naujausi straipsniai