Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-06-02

Britai patys nežino, kodėl nemėgsta imigrantų

  
Britai patys nežino, kodėl nemėgsta imigrantų Dalis imigrantų nemėgstančių britų neturi argumentų, paaiškinančių tokias pažiūras.

Pastaruoju metu Jungtinės Karalystės politikai vienas per kitą skelbia susirūpinimą dėl imigracijos – smerkia ar teisina atvykėlius. Premjeras Davidas Cameronas žada atsiskyrimą nuo Europos Sąjungos ir imigrantų srauto sumažinimą. Nepriklausomybės partijos lyderis Nigelas Farage‘as atvirai pasisako netoleruojantis imigrantų. Tuo tarpu, konservatorė Anna Soubry įsitikinusi, kad britai patys nežino, kodėl nemėgsta atvykėlių.

 „Kai kurie gyventojai, reiškiantys susirūpinimą dėl imigracijos, yra tiesiog prisipažinti bijantys rasistai“, - atviravo Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas. Jo žodžius paneigė kolegė konservatorė Anna Soubry, portalui independent.co.uk išreiškusi unikalią nuomonę apie britų ir atvykėlių tarpusavio santykius.
Straispnį apie Nigelio Farage'o požiūrį į imigrantus skaitykite čia.
 
Konservatorės manymu, kad vieniems žmonėms suprantant, kokį vaidmenį Jungtinėje Karalystėje vaidina imigrantai ir vertinant jų naudą šalies ūkiui, kiti neatsikrato prietarų ir išankstinių nuostatų.
Kalbėdama apie tai, A. Soubry kaip pavyzdį pateikė pokalbius su piliečiais savo rinkimų apygardoje, Nottinghamshire, kurioje imigrantų gyvena labai mažai. „Atėję į susitikimus žmonės man sakydavo: „Aš labai jaudinuosi dėl imigracijos.“ Paklausdavau jų : „Tikrai, o kodėl“? Juk šioje apygardoje beveik nėra imigrantų.“, - stebėjosi konservatorė.
 
Straipsnį apie politikų skatinamą neapykantą iimigrantams skaitykite čia.
 
„Paaiškinus žmonėms apie imigrantų svarba, jie dažniausiai supranta. Žinoma, ne visi, kai kurie turi tokių tvirtų įsitikinimų, kad jų nepakeis niekas. Susidūriau su labai daug žmonių, teigiančių, kad jie nerimauja dėl imigracijos, nemėgsta imigrantų, tačiau tam patvirtinti neturi nei vieno argumento. Jie naudoja imigrantus kaip būdą išreikšti savo nepasitenkinimą valdžia“, - britų pažiūras bandė paaiškinti politikė.
 
Prieš rinkimus į Europos Parlamentą (EP), Nepriklausomybės partija (UKIP) skelbė atvirą nepasitenkinimą atvykėliais ir kurstė britų neapykantą rinkiminės kampanijos plakatuose vaizduodama imigrantus. Pasibaigus rinkimams paaiškėjo, kad UKIP laimėjo daugiausiai vietų EP. Politologų įsitikinimu, rinkėjai juos pamėgo būtent dėl prieš imigrantus nuteiktos kampanijos bei atvirų lyderio N. Farage‘o pasisakymų šia tema.
 
  

Žymos: imigracija, Rasizmas,

Komentarai

Naujausi straipsniai