Parengė Paulius Valatkevičius   |   2011-06-01

Bristolio ligoninėje – neįgaliųjų įžeidinėjimai ir kankinimai

  
Bristolio ligoninėje – neįgaliųjų įžeidinėjimai ir kankinimai Šiame pastate buvo kankinami ir žeminami neįgalūs žmonės.

Bristolio policija suėmė keturis žmones, dirbančius neįgaliųjų globos namuose. BBC laidos „Panorama“ slaptas tyrimas atskleidė, kad bendrovei „Castlebeck“ priklausančioje įstaigoje slaugomi žmonės buvo mušami ir kankinami.

„Winterbourne View“ globos namuose gydomi ir prižiūrimi proto negalią turintys ir autizmu sergantys žmonės. Su neįgaliais pacientais dirbantis Andrew McDonnellas buvo šokiruotas peržiūrėjęs žurnalistų surinktą medžiagą. Jis kai kuriuos globos namų darbuotojų veiksmus pavadinimo „kankinimais“.
Ligoninės savininkai iš „Castlebeck“ atsiprašė dėl tokio žiauraus elgesio ir suspendavo 13 darbuotojų. Policijos sulaikyti trys vyrai ir viena moteris areštinėje neužsibuvo – jie buvo paleisti už užstatą, tačiau pareigūnai tęsia tyrimą.
 
Laidos „Panorama“ žurnalistas penkias savaites slapta kamera fiksavo gyvenimą „Winterbourne View“ ligoninėje. Laidoje buvo parodyti labiausiai šokiruojantys vaizdai. Juose matosi, kad neįgalūs žmonės spaudžiami prie žemės, mušami per veidą, su drabužiais tempiami į dušą, iš jų šaipomasi ir tyčiojamasi.
 
Ligoninė priklauso privačiai bendrovei, bet ji finansuojama iš biudžeto. Įstaigoje yra 24 lovos. Psichologas A.McDonnellas, peržiūrėjęs visą medžiagą, tikino, kad darbuotojai nesilaiko net pačių pagrindinių elgesio su neįgaliais žmonėmis taisyklių. Jis sakė, jog buvo šokiruotas kai kurių metodų. Specialistas pakraupo pamatęs, kaip 18-metė mergina Simone buvo žeminama ir nutempta į dušą. Ten ji buvo apipilta šaltu vandeniu. „Tai juk ne kalėjimas...žmonės ten negali būti baudžiami, - komentavo psichologas. - Tai yra gydymo įstaiga. Bent jau turėtų būti, bet ar jūs matote, kad žmonės būtų gydomi? Aš sakyčiau, kad tai panašiau į kankinimus“.
 
Simone tėvai sakė, kad mergina skundėsi, jog yra žeminama ir mušama. Jie buvo pažadėję tai sustabdyti. Profesorius Jimas Mansellas iš Kento universiteto pabrėžė, kad blogesnio elgesio su pacientais neįsivaizduoja. „Šie dalykai egzistavo 60-taisiais, bet, maniau, kad jų jau nebeliko“, - komentavo profesorius.
BBC žurnalistai slapto tyrimo ėmėsi gavę informacijos iš buvusios slaugės. Ji buvo susirūpinusi dėl pagalbinio personalo elgesio su pacientais ir paprašė ištirti padėtį.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai