Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2016-08-14

„Brexit“ gali būti atidėtas

  
„Brexit“ gali būti atidėtas
© Flickr.com nuotr.
Rinkimai ES senbuvėse gali pakoreguoti britų pasitraukimo planus.
Derybos su ES gali užtrukti net iki 2019 metų

Nors dabartinė Jungtinės Karalystės valdžia užsibrėžė iš Europos Sąjungos pasitraukti iki 2017 metų pabaigos, jiems gali tekti koreguoti savo planus.

Gerai informuoti šaltiniai vyriausybėje teigia, kad visišką šalies pasitraukimą iš 28 šalių bloko sulaikys procesai Europoje. Konkrečiau – parlamento rinkimai kitais metais Vokietijoje ir Prancūzijoje, įtakingiausiose ES šalyse.
Nuo jų baigties priklausys, kaip klostysis tolimesnės britų derybos su ES senbuviais, mat jos pradėtos su vienais vadovais, o tęsti gali tekti jau su kitais, mat dėl sėkmės rinkimuose nėra užtikrinta Vokietijos premjerė Angela Merkel – žmogus, turintis itin didžiulę patirtį bendrijos institucijose.
 
Jeigu Vokietijos ir Prancūzijos valdžią perims kiti asmenys, britų derybos su ES gali užtrukti net iki 2019 metų, skelbia neįvardytą šaltinį cituojantis express.co.uk.
 
JK vyriausybė pasitraukimą iš ES laiko prioritetine užduotimi, tačiau teigiama, kad lig šiol trūksta kompetetingų specialistų: esą iš 250 vietų įvairių sričių specialistams lig šiol užpildytos tik 100.
 
  

Žymos: Vokietija, Prancūzija, Europos Sąjunga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai