Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-25

„Brexit“ – aklavietėje? Aišku, kad niekas neaišku

  
„Brexit“ – aklavietėje? Aišku, kad niekas neaišku
© Facebook nuotr.
N. Sturgeon tikino, kad nieko naujo iš T. May neišgirdo.
Atrodo, jog problema yra tai, kad JK nežino, ką daryti toliau.

Škotijos ir Velso politiniai lyderiai pareiškė nusivylę susitikimu su Jungtinės Karalystės premjere Theresa May ir suabejojo, ar šalies valdžia žino, ką toliau daryti.

Pirmadienį JK vyriausybės vadovė pakvietė į pasitarimą dėl „Brexit“ visų karalystės dalių valdžios atstovus: Škotijos pirmąją ministrę Nicolą Sturgeon, Velso lyderį Carwyną Jonesą bei Šiaurės Airijos valdžiai atstovaujančius Arleną Foster ir Martiną McGuinnessą.
Tačiau politikai po susitikimo su T. May optimizmu nešvytėjo.
 
„Po šio susitikimo žinau ne daugiau nei iki jo. Viskas, ką išgirdome, buvo abstraktūs žodžiai, kurie net nedera su veiksmais. Šiuo momentu nematau jokios „Brexit“ strategijos, kuri ir yra didžiausias mano nerimo šaltinis.
 
Kaip pirmoji ministrė negaliu stovėti ir žiūrėti, kaip Škotija iš Europos bus patraukta sunkiausiu scenarijumi“, – sakė referendumui dėl nepriklausomybės nuo JK besirengenčiai Škotijai vadovaujanti N. Sturgeon.
 
Velso pirmasis ministras taip pat neatrodė patenkintas.
„Nieko konkretaus neišgirdome, tik pažadus. Atrodo, jog problema yra tai, kad JK nežino, ką daryti toliau. Sumažėjo jos garantijos, kad šalis po „Brexit“ galės prekiauti su ES be papildomų tarifų.
 
Laikas tiksi ne mūsų naudai ir reikia žinoti derybų pagrindą“, – sakė C. Jonesas.
 
Velsiečiai tik neseniai prabilo, kaip priklausomi jie yra nuo prekybos su Europos Sąjunga ir baiminasi ne tik papildomų kliūčių po „Brexit“, bet ir to, jog JK vyriausybė neatsižvelgia į jų nuomonę planuodama pasitraukimą.
 
Tik Šiaurės Airijos atstovai buvo nusiteikę pozityviau.
„Tai buvo naudingi mums įsipareigojimai“, – reporteriams po susitikimo ir pokalbio su T. May sakė jie.
 
T. May vyriausybės spaudos tarnyba po susitikimo pranešė, kad „lanksti JK derybose apgins visus šalies regionus“.
 
Šiaurės Airijos ir Škotijos gyventojai birželį įvykusiame referendume ryškesne persvara balsavo už išlikimą ES, o Velse nežymiai laimėjo už pasitraukimą balsavę žmonės. Škotai žada referendumu atsiskirti nuo JK anksčiau nei ši nuo ES.
 
 
 
  

Žymos: Velsas, Šiaurės Airija, Škotija, Jungtinė Karalystė, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai