Jovita Bagdonaitė-Mejerienė   |   2013-04-13

„Borough“ maisto turgus – gurmanų karalystė 

  
„Borough“ maisto turgus – gurmanų karalystė „Borough“ maisto turgus – unikalus Londono kampelis, kur glaudžiasi turtinga kulinarijos istorija.

Ne paslaptis, kad gyvenant Londone ne visada atsiranda laiko aplankyti visas grožybes ir įdomybes, kurių gali pasiūlyti emigrantų pamiltas metropolis. „Tiesos“ komanda nusprendė leistis į žinomas, tačiau kartais primirštas vietas ir savo skaitytojams pasiūlyti įdomių lankytinų vietų, kur galite nemokamai, bet turiningai papramogauti patys ar nusivesti savo svečius.

Šįkart pristatome reportažą iš Londono „Borough“ maisto turgaus, kur akys raibsta nuo spalvų ir kvapų, o turgaus asortimentas savo įvairove garsėja visoje Anglijoje.
„Borough“ maisto turgus įsikūręs prie pat „London Bridge“ traukinių stoties ir glaudžiasi po senoviniais traukinių bėgių viadukais. Maisto prekybininkai šioje vietoje įsikūrė jau nuo XIII a., ir turgūs vyksta iki šiol. Tai ne tik vieta, kur parduodamas ir perkamas maistas. Dažnai šis turgus apibūdinamas kaip unikalus Londono kampelis, kur glaudžiasi turtinga kulinarijos istorija.
 
Kainos gali kandžiotis
Šiandien čia prekiaujama aukštos kokybės britiška ir tarptautine produkcija, o lankytojai ateina susipažinti su naujais skoniais, kvapais, tekstūromis ir spalvomis, kurių gali pasiūlyti tik šviežias ir aukštos kokybės maistas. Tiesa, kainos čia tikrai nėra pačios mažiausios, tačiau nemokamos skanėstų degustacijos prieinamos visiems.
 
Italų virtuvės gerbėjams – ypač platus pasirinkimas.
 
Turgaus teritorija suskirstyta į skyrius, kuriuose rasite šviežių daržovių ir vaisių, pieno produktų, kepinių, šviežios mėsos, žuvies bei gastronomijos skyrius. Taip pat turgaus teritorijoje įsikūrusios vynų ir kitų gėrimų parduotuvėlės, mažos ir jaukios kavinukės. Besidomintieji ne tik britiška produkcija čia bus maloniai nustebinti tarptautinės produkcijos įvairovės, nes čia ras ispanų, prancūzų, meksikiečių, vokiečių ir net kroatų virtuvių atstovų, siūlančių ne masinės gamybos produkcijos.
Privalumas – tradicijos ir natūralumas
„Tiesos“ komanda, besilankydama turguje, susipažino su čia nuolat dirbančia kroatų šeima, prekiaujančia įvairiais kroatiškais skanėstais iš Istria regiono. Jų stende „D‘issa“ galima rasti alyvuogių aliejaus, saldumynų, padažų, grybų ir alyvuogių užtepėlių, figų džemo, medaus su abrikosais ir riešutais. Kroatai ypač didžiuojasi tradiciniais figų pyragais ir saldžiais kamuoliukais – „Smokvenjak“, kurie gaminami tik iš natūralių produktų: figų, citrinos sulčių, migdolų, prieskoninių žolelių ir razinų. Šis užkandis ypač vertinamas Kroatijoje kaip daug energijos suteikiantis maistas. Sklando gandas, kad kroatų moterų alpinisčių komanda, kopdama į Everesto viršukalnę, energijos sėmėsi būtent iš šio produkto.
 
Turguje – išskirtinė galimybė įsigyti kroatiškų skanėstų.
 
„Borough“ turgus puikiai tiks ir patiks tiems, kurie nori savo svečius ar draugus nustebinti dar neragautais patiekalais ar naujais skoniais. Viena popietė turguje gali būti puiki ekskursija, supažindinanti su britiška ir tarptautine virtuve, bei dar viena nemokama ir skani atrakcija Londone.
 
 
 
  

Žymos: Londonas, Turizmas, Maistas Londone, Jovita Bagdonaitė-Mejerienė

Komentarai

Naujausi straipsniai