Tiesa.com   |   2010-09-01

Banguotas Britanijos ekonomikos kilimas

  
 Banguotas Britanijos ekonomikos kilimas

Britanijos Nacionalinio statistikos biuro duomenys rodo, kad šalies bendras vidaus produktas per antrąjį metų ketvirtį augo 1,2 proc. ir buvo didžiausias nuo 2001 m. Tai yra daugiau nei laukta, o augimą įtakojo statybų sektoriaus kilimas.

Nors Britanijos komercijos rūmai pagerino trumpalaikę ekonomikos prognozę, tačiau, kad padėtų atsigavimui, siūlo palūkanų normas išlaikyti  žemas. Manoma, jog augimo tempai gali sumažėti dėl vyriausybės „griežtų priemonių“ poveikio.

Tai iš dalies patvirtina šalies Iždo ministerijos vyriausiasis sekretorius Danny Alexanderis, neseniai pareiškęs, kad bendra mokesčių našta Britanijoje išliks tokia pat dar penkerius metus

Jis  sakė, kad mokesčiai JK nebus mažinami iki kitų visuotinių rinkimų 2015 m., nes vyriausybė siekia sumažinti 155 mlrd. svarų biudžeto deficitą. Be to, mokesčių našta keičiama taip, kad mažesnes pajamas gaunantys mokėtų mažiau, o daugiau uždirbantys – daugiau.

Kai kurios verslo grupės Britanijoje tikisi, kad BVP šiemet augs 1,7 proc. ir 2,2 proc. - kitais metais. Tačiau ekspertai įspėja, kad didžiausią pavojų dabar kelia ne infliacijos augimas, bet antro nuosmukio tikimybė. Britų spauda teigia, kad vyriausybės vykdoma griežta politika ir blogėjantis pasaulinis fonas gali duoti neigiamą efektą ir įstumti Britanijos ekonomiką į stagnaciją. Manoma, jog  2012 m. ekonomikos augimas gali siekti tik 1,8 proc.

 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai