Tiesa.com   |   2010-09-22

Atšaukė draudimą „Typhoon“ skrydžiams

  
 Atšaukė draudimą „Typhoon“ skrydžiams Naikintuvas Typhoon.

Britanijos Karališkosios Oro pajėgos atšaukė draudimą naikintuvų „Typhoon“ skrydžiams, praneša „Flightglobal“. Šiuos naikintuvus gamina kompanija „Eurofighter“, o jais skraido Europos ir Azijos šalių karo pilotai.

mal" style="margin-top:0cm;margin-right:15.0pt;margin-bottom: 12.0pt;margin-left:0cm;mso-outline-level:2">Draudimas buvo įvestas 2010 rugsėjo 15 dieną, kad patikrinti visų naikintuvų katapultos „Martin-Baker Mk16A“ sėdynes. Per patikrinimą buvo atlikti sėdynių konstrukcijos pakeitimai, kurių detalės neskelbiamos. Šiuo metu Britanijos oro pajėgos turi 62 naikintuvus „Typhoon“.

Šio tipo naikintuvų skrydžiai buvo uždrausti po „Typhoon“ avarijos Ispanijoje. Rugpjūčio 24 d. Ispanijoje per bandomąjį skrydį sudužo mokomasis naikintuvas. Lėktuvu skrido Saudo Arabijos pilotas ir ispanas pilotas-instruktorius. Pagal oficialią versiją, „Typhoon“ avarija atsitiko paukščiui patekus į variklį. Lakūnai spėjo katapultuotis, bet arabo piloto besiskleidžiantis parašiutas atsisegė nuo sėdynės ir pilotas žuvo.

Nuo 2010 m. rugsėjo 15 d. draudimą „Typhoon“ skrydžiams įvedė ir Vokietija, turinti 55 tokius naikintuvus. Vokiečiai draudimo dar neatšaukė. Be Britanijos ir Vokietijos „Typhoon“ naikintuvai naudojami Austrijos, Italijos ir Saudo Arabijos kariuomenėse. Ar kitos šalys sustabdė šių naikintuvų skrydžius, nėra žinoma.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai