Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-12-02

Ant pakilimo tako – siaubą keliantis reginys

  
Ant pakilimo tako – siaubą keliantis reginys
© pixabay nuotr.
Įsibėgėjančio lėktuvo viduje buvę keleiviai girdėjo sprogimą ir matė liepsnas.
Keleiviai pro iliuminatorius išvydo liepsnų apimtą dešinį sparną

Šią savaitę itin nemalonius pojūčius patyrė po atostogų Kuboje į Mančesterį keliaujantys britai – jų lėktuvo variklis sprogo pačioje kelionės pradžioje.

Incidentas, nutraukęs kelionę, įvyko pirmadienį Kubos miesto Hilguin’o oro uoste apie 22 val. vietos laiku. Atostogautojų iš Jungtinės Karalystės pilnas bendrovės „Thomas Cook“ lėktuvas pasirengė pakilimui ir pradėjo įsibėgėti ant pakilimo tako.
Tačiau vos priekinis orlaivio ratas atsiplėšė nuo asfalto, pasigirdo garsus sprogimas, o keleiviai pro iliuminatorius išvydo liepsnų apimtą dešinį sparną.
 
Lėktuvas staiga stabdė ir kurį laiką čiuožė, kol visiškai sustojo.
 
„Viduje buvę žmonės metėsi į priekį, o tada – atgal. Netrukus per garsiakalbius pasigirdo piloto balsas, pranešęs apie gedimą. Balsas virpėjo, atrodė, kad kalbantis žmogus ims verkti. Išsigandę atrodė ir skrydžio palydovai, plika akimi matėsi, jog jie dreba.
 
Supratau, kad įvyko kažkas tikrai rimto.
Tai nenuteikė gerai. Pamačiau, kaip viena įgulos narė apsiverkė ir vienai keleivei pasakė, kad mums pasisekė, jog likome gyvi“, – pasakojo lėktuve buvęs Gareth’as Swan’as, Kuboje su žmona praleidęs medaus mėnesį ir keliavęs namo.
 
Po incidento lėktuvo salone nustojo veikti oro kondicionierius, todėl viduje greitai tapo tvanku ir labai karšta, o žmonės – alpti.
 
„Tokiomis sąlygomis buvome priversti laukti kelias valandas ir gavome tik po stiklinę vandens ir pusryčių paketą. Jautėmės kaip gyvulių banda.
 
Labai prastas lygis“, – skundėsi vyras.
Jis su žmona į JK grįžo kitu reisu, 2 dienomis vėliau nei planavo. Bendrovė keleivius informavo, jog incidentas įvyko dėl techninio gedimo, tačiau G. Swan’as įsitikinęs, jog kelionių organizatorius jiems atskleidė ne visą tiesą – vyrui kyla klausimas, kodėl gedimas pastebėtas tik tuomet, kai lėktuvas jau riedėjo pakilimo taku ir ruošėsi kilti.
 
Žiniasklaidai „Thomas Cook“ irgi atsakė panašiai – „techninės variklio problemos“, kurias pilotai laiku pastebėjo ir skrydį nutraukė.
 
  

Žymos: oro uostas, kelionės lėktuvu, kuba

Komentarai

Naujausi straipsniai