Tiesa.com   |   BBC   |   2018-01-25

Anglijos gyventojams – nemokamas vanduo

  
Anglijos gyventojams – nemokamas vanduo
© flickr nuotr.
Vanduo plastikiniuose buteliukuose – populiari prekė ir didžiulis taršos šaltinis.
Įrengti nemokamo geriamo vandens papildymo taškus norima iki 2021 metų

Valdžia nori įpareigoti Anglijos parduotuves, maitinimo įstaigas bei verslo kompanijas žmones nemokamai aprūpinti vandeniu – taip siekiama sumažinti aplinkos teršimą plastikine gėrimų tara.

vandens buteliukai sudaro nemenką perdirbamų atliekų dalį, tačiau šalies gyventojai elgiasi neatsakingai ir jais šiukšlina aplinką, kuriai plastmasė daro itin didelę žalą.
Žmonių mąstymui nesikeičiant, valstybė bandys dar neregėtu būdu kovoti su tarša – iki 2021 metų visų didžiausių Anglijos miestų parduotuves, verslo kompanijas bei maitinimo įstaigas nori įpareigoti įrengti geriamo vandens papildymo taškus.
 
Manoma, kad juose buteliukus prisipildę žmonės jų pirks mažiau, kartu mažiau teršdami ir aplinką.
 
Kavines „Costa“ ir viešbučių tinklą „Premier Inn“ valdančios bendrovės žada būti pirmosios, kurios suteiks tokią galimybę žmonėms – jos tikina, jog geriamojo vandens papildymo taškus įrengs jau 2018 metais.
 
Taip pat turėtų atsirasti mobilioji programėlė, kuri gyventojams padėtų rasti artimiausią vandens papildymo įrenginį.
Kai kuriuose Anglijos miestuose tokia iniciatyva jau veikia ne pirmus metus, tačiau nėra paplitusi, kitur – prigijo gana sklandžiai. Pavyzdžiui, Bristolyje nuo 2015 metų jau įrengti 200 tokių taškų.
 
Didžiausi ne tik Anglijos, bet ir kitų pasaulio valstybių miestai yra pagrindiniai aplinkos teršėjai, jų gyventojai kasmet į aplinką išmeta tūkstančius tonų plastmasinių buteliukų.
 
Anglijos valdžia skaičiuoja, kad nemokamas gyventojų aprūpinimas vandeniu kainuos mažiau nei plastiku užterštos aplinkos tvarkymas.
 
  

Žymos: geriamasis vanduo, plastikas, aplinkos tarša, nemokamas vanduo

Komentarai

Naujausi straipsniai