tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-03-17

Anglijoje plinta nepagydoma tuberkuliozės atmaina

  
Anglijoje plinta nepagydoma tuberkuliozės atmaina Tuberkuliozė perduodama oro lašeliniu būdu.

Londonas vadinamas „Vakarų Europos tuberkuliozės sostine“. Suskaičiuota, kad 2012-aisiais sostinėje mutavusia tuberkuliozės rūšimi (MDR-TB) susirgo 681 žmogus. Nuo nepagydomos atmainos atsiradimo Londone ja užsikrėtė 3500 asmenų, rašė independent.co.uk.

 Medicinos labdaros organizacja „Médecins Sans Frontières“ pasaulio lyderiams išsiuntė pranešimą su įspėjimu dėl daugėjančių MDR-TB atvejų. Daugumos vaistų poveikiui atspari ligos atmaina ėmė nevaldomai plisti visame pasaulyje, tad prašoma pasaulio medikų ir mokslininkų pagalbos rasti vaistą.
Nepaisant dešimtmečių, skirtų kovai su tuberkulioze, kasmet nuo jos miršta 1,3 mln. užsikrėtusiųjų.
MDR-TB gydoma kur kas sunkiau ir išgydoma rečiau, nes yra atspari daugumai antibiotikų. Šia atmaina visame pasaulyje kasmet užsikrečia apie pusė milijono žmonių.
 
Labdaros organizacijos pranešime įspėjama, kad MDR-TB skaičiai pasaulyje apstulbino mokslininkus. Taip pat buvo atrasta daugiau mutavusių tuberkuliozės atmainų. Baiminamasi, kad anksčiau pagydomos ligos atsinaujinimas bei atsparumas yra vieni iš ženklų, kad netrukus antibiotikai žmonijos nebegelbės.
 
MDR-TB pasireiškia tuberkuliozei įprastais simptomais: pykinimu, silpnumu, karščiavimu, prakaitavimu naktį, svorio netekimu. Tuberkuliozei pasiekus plaučius ima skaudėti krūtinę, pradedama daug ir dažnai kosėti, atkosėjamas kraujas. Visos tuberkuliozės perduodamos oro lašeliniu būdu.
 
  

Žymos: Ligos, Epidemija, Medicina,

Komentarai

Naujausi straipsniai