Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-07-21

Anglijoje brangstant cigaretėms, lietuviai ištikimi kontrabandai

  
Anglijoje brangstant cigaretėms, lietuviai ištikimi kontrabandai „Facebook” forumuose lietuviai pripažino, kad iki šiol perka kontrabandines cigaretes iš Lietuvos.
Per 17 metų Anglijoj nesu pirkus parduotuvėj (anglų).... gal porą kartų.

Jungtinės Karalystės vyriausybė svarsto siūlymą 20-ies cigarečių pakelio kainą pakelti iki 15 svarų. Tačiau iš Lietuvos nelegaliai atvežamoms cigaretėms ištikimi lietuviai kol kas dėl pokyčių nesibaimina.

Pasiūlymą valdžiai pateikė prieš vėžį kovojanti „Independent Cancer Taskforce“ grupė, kuri mano, kad tokie cigarečių kainodaros pakeitimai drastiškai sumažintų mirčių nuo vėžio skaičių, pranešė express.co.uk. Savo ataskaitoje grupė politikams siūlė imtis veiksmų kuo greičiau, o cigarečių pakelio kainą 50 proc. pakelti dar iki 2020-ųjų metų.
„Independent Cancer Taskforce“ atstovas teigė: „Šiandien mes esame geriau informuoti negu kada nors anksčiau apie tai, kaip geriausia išvengti, diagnozuoti, gydyti vėžį ir kaip užtikrinti geresnę pacientų gyvenimo kokybę. Dabar svarbiausi yra konkretūs veiksmai, nes esame toli nuo to, kur turėtume būti.
Tikimės, kad vyriausybė ir NHS tinkamai ir greitai įgyvendins šią strategiją“.
 
Tačiau Anglijoje gyvenantiems lietuviams, rodos, šio įstatymo priėmimas didelės reikšmės neturės.
Internetiniuose forumuose rūkantys tautiečiai pripažino, kad dauguma jų iki šiol pirko kontrabandines cigaretes, atvežtas iš Lietuvos, o ne daug brangesnes, legaliai parduodamas šalies parduotuvėse.
 
„Per 17 metų Anglijoj nesu pirkus parduotuvėj (anglų).... gal porą kartų,” – prisipažino moteris.
 
„Mažai ten kas JK iš lietuvių perka tas cizas iš parduotuvių už tokias kainas,” – konstatavo vienas komentatorius. Kitas jam antrino: „Taigi dauguma perka kontrabandines iš „po prekystalio"!”
 
Vis dėlto atsirado ir tokių, kurie bijo, kad brangstantys parduotuviniai reikalai parodys pavyzdzį ir kontrabandos platintojams ir šie nepabijos pakelti iš Lietuvos atvežtų cigarečių kainų.
 
Dabar pakelis cigarečių parduotuvėje kainuoja apie 9,60 svarų, lietuvių grupėse „Facebooke” bloką galima įsigyti už 30-50 svarų.
 
  

Žymos: Cigaretės, Anglijos lietuviai, Kontrabanda

Komentarai

Naujausi straipsniai