Tiesa.com   |   2015-12-28

Angliją ir toliau alina nematyto dydžio potvyniai

  
Angliją ir toliau alina nematyto dydžio potvyniai JK siaučiantys potvyniai kelia vis daugiau nerimo.

Pirmuosius įspėjimus dėl potvynių ir jų grėsmės gyvybei Jungtinės Karalystės (JK) sulaukė jau prieš kelias savaites, tačiau panašu, jog situacija tik aštrėja.

Šiuo metu pavojingą padėtį mėgina gelbėti 500 karių, o dar tūkstantis yra parengtyje ir laukia nurodymo veikti. Šalies Ministras Pirmininkas Davidas Cameronas po skubaus Kobros komiteto (ang. emergency Cobra commitee) susitikimo gyventojams pažadėjo padaryti viską, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu būtų garantuotas jų saugumas. Jo teigimu, beprecedentinius potvynius sukūrė pakilęs upių lygis ir didelis lietus.
  
Ministras Pirmininkas neslėpė, kad tokios pasekmės parodo, jog siekiant išvengti potvynių niokojamojo efekto buvo padaryta ne viskas – teigė Express.co.uk. Anot premjero, pastatyti barjerai buvo ne tokie efektyvūs, kaip buvo tikėtasi.
 
Kaip teigė Bbc.com., tikimasi, jog upių lygiai kils ir toliau, o pirmadienį, pavyzdžiui, Ouse upė pasieks rekordinį lygį. Nors ir žadama, jog vėliau drėgnas oras trauksis, savaitės viduryje šalį vėl turėtų užklupti gausus lietus.
 
Potvyniai nuniokojo tūkstančius JK gyventojų namų, daugelis liko be elektros. Vakarų Jorkšyre padėtis išlieka kritinė, tačiau kai kuriuose miestuose, pavyzdžiui, Mančesteryje, panika jau praėjo ir šiuo metu pereinama prie atsigavimo etapo.
 
Evakuojami žmonės dalinosi šokiruojančia patirtimi ir teigė nieko panašaus anksčiau nėra nematę. Kaip teigė Dailymail.co.uk., gelbėjimo tarnybos prašo žmonių išjungti kalėdines lemputes ir kitus buitinės technikos prietaisus, kad būtų taupoma elektra, kurios tiekimas šiuo metu yra sutrikęs.
 
 
 
 
 
 
 
  

Žymos: Potvyniai

Komentarai

Naujausi straipsniai