Tiesa.com   |   newstatesman.com   |   2016-02-20

Anglai gyvena blogiau nei lietuviai

  
Anglai gyvena blogiau nei lietuviai
© Flickr.com nuotr.
Redruth miestelio dalis.

Aprašydama skurdžiausią Anglijos grafystę britų spauda palyginimui panaudojo mūsų gimtinę – esą ten taip blogai, kad blogiau nei Lietuvoje.

llio grafystės apibūdinimą panaudojo žurnalas „New Statesmam“. Teigiama, kad mėgstamiausia šalies premjero Davido Camerono atostogų vieta yra skurdžiausia Anglijoje.
Tokia skurdi, kad net Lietuvoje žmonės geriau gyvena.
 
Redruth miestelis – tipinis to pavyzdys. Gatvės ryte tuščios, tik vienoje vietoje sujudimas – prie maisto banko patalpų. Iš 14 tūkst. gyventojų 2,1 tūkst. naudojasi gauna paramą maistu.
 
„Žmonės tiesiog neturi alternatyvų. Be šios paramos jie neišgyventų arba imtų nusikalsti“, – sako buvęs kareivis Dave, kuriam buvo sustabdytas socialinės pašalpos mokėjimas.
 
Kai neturi už ką įsigyti maisto – tai jau tikras skurdas. Identiška situacija susiklosčiusi ir kitose grafystės vietose – tiek už 3 mylių esančiame Cambrone, tiek tolėliau – pajūryje už 40 mylių įsikūrusiame Polzeath. Mieste, kuriame kasmet per atostogas ilsisi britų premjeras D. Cameron.
Teigiama, kad besiplečiančio skurdo pagrindinės priežastys – skolos finansų įstaigoms ir mažos pajamos.
„Dauguma žmonių dirba už minimalų atlyginimą. Jo pakanka tik maistui ir susimokėti už būstą“, – sako Camborne meras Trevor Chalker.
 
Anot jo, skurdas tampa kitų socialinių problemų priežastimi. Pavyzdžiui, smurto artimoje aplinkoje.
 
Didžiausios Cornwallio bėdos prasidėjo 1998 metais, kai buvo uždarytos šioje šalyje paplitusios vario kasyklos. Ištekliams išsekus šlovingi laikai liko praeityje, o juos dabar primena tik pasenę namai ir buvę kasyklų darbuotojai, reikalaujantys kompensacijų už žalą sveikatai, padarytą dirbant pavojingomis sąlygomis.
 
Jei Cornwallis būtų valstybė, tai būtų skurdesnė valstybė nei Lietuva.
  

Žymos: Skurdas, Lietuva, Cornwall

Komentarai

Naujausi straipsniai