Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-07-21

Angela Merkel palaiko Theresą May

  
Angela Merkel palaiko Theresą May
© youtube.com stopkadras
Politikės teigė, jog susitikimas buvo produktyvus

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sutinka, jog Jungtinei Karalystei reikia laiko priimti bendrą susitarimą prieš aktyvuojant 50 Lisabonos sutarties straipsnį.

Vakar, liepos 20 dieną Berlyne vykusiame susitikime A.Merkel sakė, jog palaiko Jungtinės Karalystės sprendimą nepradėti derybų dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos šiais metais nepaisant to, jog dauguma ES šalių ragina derybas pradėti kuo greičiau.  
Angela Merkel taip pat neatmetė galimybės, jog Jungtinė Karalystė galėtų išsaugoti priėjimą prie Europos Ekonominės erdvės ir tuo pačiu metu kontroliuoti migraciją į Jungtinę Karalystę. Pasak politikės, ji yra pasiruošusi išklausyti JK poziciją ir visus įmanomus pasiūlymus, prieš priimant sprendimą.
 
Iš karto po referendumo rezultatų, Prancūzija paragino JK kuo greičiau pradėti derybas dėl pasitraukimo, tačiau A.Merkel sakė suprantanti, jog naująjai vyriausybei reikia laiko. Pasak Vokietijos kanclerės, niekas nenori, kad nežinomybė tęstusi ilgai, bet visiems reikia pasiruošti idant galėtų priimti geriausią sprendimą.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai