Tiesa.com   |   2016-06-29

Angela Merkel: Britanijai kelio atgal – nėra

  
Angela Merkel: Britanijai kelio atgal – nėra A. Merkel pabrėžė, kad D. Cameronas neturi teisės išsirinkti geriausias sąlygas.
Noriu labai aiškiai pasakyti, kad Britanija neturi jokio kelio atgal. Mes visi turime realiai pažvegti į susiklosčiusią situaciją. Dabar ne laikas viltingoms svajonėms.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį pareiškė, kad po to, kai referendumo metu Jungtinės Karalystės (JK) piliečiai nusprendė palikti Europos Sąjungą (ES), Didžioji Britanija nebeturi kelio atgal.

Pasak įtakingos politikės – noras užglaistyti šalies pasirinkimą ir likti Sąjungos nare – viltinga svajonė.
Kalbėdama antrąją ES vadovų derybų dieną, A. Merkel pranešė, kad nebeplanuoja tęsti diskusijų su besiruošiančiu atsistatydinti Anglijos Ministru Pirmininku Davidu Cameronu ir jų paskutinis susitikimas įvyko antradienį.
 
„Noriu labai aiškiai pasakyti, kad Britanija neturi jokio kelio atgal. Mes visi turime realiai pažvegti į susiklosčiusią situaciją. Dabar ne laikas viltingoms svajonėms”, - sakė kanclerė, paklausta apie JK apsisprendimą.
 
Antradienį derybų metu D. Cameronas prašė ateinančiais mėnesiais Didžiajai Britanijai suteikti kuo geresnes išstojimo iš ES sąlygas.
 
Tuo tarpu A. Merkel pabrėžė, kad D. Cameronas neturi teisės išsirinkti geriausias sąlygas, o ES vadovai nutraukia bet kokias neoficialias diskusijas iki tol, kol Britanija įgyvendins 50 straipsnį.
ES Vadovų Tarybos prezidento Donaldo Tusko teigimu, „Europa yra pasirengusi pradėti skyrybų procesą net ir šiandien”.
 
 
  

Žymos: Angela Merkel, Referendumas, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai