Tiesa.com   |   2017-10-04

„Amber Bakery” kepama duona išrinkta skaniausia duona visoje Jungtinėje Karalystėje!

  
„Amber Bakery” kepama duona išrinkta skaniausia duona visoje Jungtinėje Karalystėje!
Šiemet „Amber Bakery” ir „Karaway” pateikė produktus vertinimui ir komisija, įvertinusi produkto skonio savybes, skyrė net 11 auksinių žvaigždžių, o Ajerų duona vėl gavo aukščiausią įmanomą įvertinimą!

„Amber Bakery” kepykla dirba jau daugiau nei 12 metų ir gamina daugiau kaip 170 rūšių duonos bei konditerijos gaminių. Prieš šešerius metus kepykla nusprendė supažindinti ir anglišką visuomenę su nuostabiai skania lietuviška duona bei pyragais, ir įkūrė Anglijai skirtą prekės ženklą „Karaway”.

Žengdami tokį žingsnį įmonės įkūrėjai stipriai rizikavo. Juk tuo metu labiausai mėgiama Anglijoje duona buvo išpūstas kvietinis batonas, kurio net negali pavadinti tikra duona. Tačiau rizika pasiteisino! Londono gyventojai ne tik pamėgo ruginę duoną, tačiau labai gerai įvertino kepyklos duonos gaminius viename labiausiai prestižinių pasaulinių maisto produktų vertinimo konkurse „Great Taste Awards”.
Geriausių maisto gaminių apdovanojimai vyksta kasmet. 500 ekspertų komisija vertina apie 1200 konkursui pateiktų gaminių iš visos Jungtinės Karalystės ir pasaulio. Tik nedaugeliui pavyksta būti apdovanotiems 1 ar 2 žvaigždėmis, o gauti 3 auksines žvaigždes pavyksta dar rečiau.
2012 metais kepykla pirmą kartą išsiuntė vertinimui dvylika savo gaminių. Ir net aštuoni iš jų gavo auksines žvaigždes! O viena populiariausių lietuviškų duonų – Ajerų duona – gavo net 3 auksines žvaigždes ir buvo išrinkta vienu iš penkiasdešimties konkursui pateiktų geriausių gaminių visoje Jungtinėje Karalystėje! Nuo tada praėjo penki metai ir kepyklos produkcija kas metus, išskyrus 2015 m., kai kepykla nedalyvavo konkurse, gaudavo garbingus apdovanojimus.
 
 
Šiemet „Amber Bakery” ir „Karaway” pateikė produktus vertinimui ir komisija, įvertinusi produkto skonio savybes, skyrė net 11 auksinių žvaigždžių, o Ajerų duona vėl gavo aukščiausią įmanomą įvertinimą!
 
Susumavus visus metus, kai kepykla dalyvavo konkurse, esame laimėję daugiau nei bet kuri Jungtinėje Karalystėje esanti kepykla. Tai puikūs lietuviškos produkcijos, kuri gaminama ne Lietuvoje, pasiekimai.
Šiuo metu „Amber Bakery” produkcijos galima įsigyti daugiau nei 250 parduotuvių Anglijoje ir net Škotijoje.
„Karaway” produkcija prekiaujama tokiose prestižinėse parduotuvėse kaip Harrods, Selfridges, Whole Foods, Westfiels Stratford, Borough Market. Mūsų produkcijos paskanauti taip pat galima Londono restoranuose Denaulty, Fishers, Le gavroche ir kituose.
 
Ajerų duona – viena populiariausių ir turinčių senąsias tradicijas duonų Lietuvoje. Iki XX a. vidurio ruginė duona buvo vienas pagrindinių mūsų tautos valgių. Tradiciją duoną kepti ant ajerų išsaugojome turbūt vieninteliai lietuviai. Prieš šaunant duoną į pečių ant ližės pirmiausia buvo paklojama džiovintų ajero lapų, ąžuolo, klevo, varnalėšų ar kopūstų lapų - kad kepalas prie ližės neliptų. Nuo pastarųjų duona neįgaudavo jokio kvapo, tačiau ant ajerų kepta duona - labai kvapi. Ajeras buvo naudojamas liaudies medicinoje, taip pat dėl eterinių aliejų naudojamas parfumerijoje, na o lietuviai dar įsigudrino ir kepti duoną.
 
Tokia kepimo istorija ir duonos kepimo būdas iki šių dienų sužavėjo „Great Taste Awards” komisiją. Tačiau nežinant istorijos, daugelis ne lietuvių kilmės žmonių galvoja, kad į duoną pateko šiaudai ir todėl ji brokuota. Kantriai aiškiname, kad tai ne klaida ir būtent tokie „šiaudai” suteikia Ajerų duonai išskirtinį skonį ir kvapą.
 
 
Taip pat, norėdama užtikrinti aukščiausią produkcijos kokybę ir higienos reikalavimus, prieš pora metų kepykla gavo SALSA akreditaciją. SALSA akreditaciją gauna tik atitinkančios aukščiausius higienos reikalavimus ir aukščiausio lygio gamybos procesų maisto gamybos įmonės Jungtinėje Karalystėje. Tuo mes išsiskiriame iš savo konkurentų. Mūsų kokybės standartai įvertinti nepriklausomų auditorių ir kepykla pripažinta viena švariausių ir geriausiai įrengtų visoje Jungtinėje Karalystėje!
Tokio garbingo apdovanojimo proga savo pirkėjams siūlome visą mėnesį įsigyti Ajerų duonos net su 20 proc. nuolaida. Ateityje planuojame supažindinti visus salos gyventojus su nuostabia rugine duona ir taip pat pelnyti pasaulinį pripažinimą.
 
 
 
 
  

Žymos: Duona, Amber Bakery, Karaway, lietuviška duona

Komentarai

Naujausi straipsniai