Flickr/David Porter nuotr.   |   2014-11-27

6 būdai kaip už Kalėdines dovanas mokėti mažiau

  
6 būdai kaip už Kalėdines dovanas mokėti mažiau
© Tiesa.com
Nepasiduokite Kalėdų karštinei – dovanas pirkite protingai

Kalėdinių dovanų reikės ir šeimai ir draugams čia, bei artimiesiems Lietuvoje, tad pagautiems šventinės nuotaikos, nesinori gruodžio algos išleisti per vieną kartą. Todėl iki didžiųjų metų švenčių likus vos mėnesiui, „Tiesa” pirkėjams siūlo šešis patarimus, kaip Kalėdines dovanas pirkti protingai.

Susidarykite Kalėdų biudžetą
Prieš išskubėdami į prekybos centrą ar internetinę parduotuvę pirkti Kalėdinių dovanų, aiškiai sau pasakykite, kiek pinigų galite skirti dovanoms. Biudžete pasižymėkite visus žmones, kuriuos norite apdovanoti ir kiek tiksliai pinigų kiekvienam norite išleisti. Pirkdami skaičių nekeiskite.
Tokio biudžeto laikymasis leidžia išvengti impulsyvaus pirkimo – taip geriau kontroliuojate piniginės turinį. Tad sausį, kai pasirodys kreditinės kortelės išrašas, bus mažesnis kirtis per kišenę.
 
Iš naujo apsvarstykite dovanų sąrašą
 
 
Dovanų skaičių ir joms išleidžiamą pinigų sumą galite sumažinti kartu su šeima, draugais ir kolegomis:
- keiskitės dovanomis: kiekvienas žmogus tebūna atsakingas tik už vieno kito žmogaus dovaną ir tai yra vienintelė dovana, kurią jis perka. Tokia schema – tarsi slapo Kalėdų senelio žaidimas mokykloje.
- Susitarkite dėl maksimalaus dovanos biudžeto, pavyzdžiui, 20-40 svarų už dovaną.
- Šeimose su vaikais sutarkite dovanas pirkti tik mažiesiems, bet ne suaugusiesiems.
 
Naudokite tik debetinę kortelę arba grynuosius
Venkite dovanas pirkti kreditine kortele. Pirkiniams naudokite tik debetinę atsiskaitymų kortelę arba grynuosius. Taip išvengsite didelių palūkanų mokėjimo po Naujųjų.
 
Lyginkite kainas internete
 
Prieš pirkdami, dovanų kainas galite palyginti internete. Tada žinosite, kur rasti geriausią pasiūlymą, o kartu galbūt su pardavėju pavyks kainą ir nusiderėti.
 
Tiesa, jei dovanas nusprendėte pirkti internetu, saugokitės apgavikų – šiuo metų laikotarpiu jie itin aktyvūs. Pirkite tik iš patikrintų elektroninių pardotuvių.
 
Pirkite dovanų kuponus
 
Išrinkti tinkamą dovaną nėra taip paprasta, tad dovanų kuponai/kortelės yra greita ir lengva išeitis „ką gi čia jam išrinkus” žmonių tipui.
Verta prisiminti, kad jei pirksite arba pats gausite dovanų kortelę per Kalėdas, gerokai daugiau už jos vertę galėsite įsigyti jau po Kalėdų, per išpardavimus.
 
Sumažinkite išlaidas atvirutėms, dekoracijoms ir maistui
 
Nors užtruksite ilgiau, tačiau patirsite daugiau malonumo ir tikrai sutaupysite, jei Kalėdinius atvirukus ir dekoracijas gaminsite patys. Be to, jei per Kūčias ar Kalėdas laukiate svečių, paprašykite jų atsinešti po patiekalą – ir įvairovės daugiau, ir valandų virtuvėje mažiau ir tikrai pigiau šeimininkams.
 
  

Žymos: Taupymas, Apsipirkimas, Kalėdos

Komentarai

Naujausi straipsniai