tiesa.com   |   independent.com   |   2016-09-22

2017 m. – nemokamas tarptinklinis ryšys ES šalyse

  
2017 m. – nemokamas tarptinklinis ryšys ES šalyse
© flickr.com
JK gyventojai kasmet patiria taip vadinamą „sąskaitos šoką“
JK mobiliojo ryšio vartotojai negalės naudotis nemokamu tarptinkliniu ryšiu.

Europos Sąjungos šalių piliečiams nebereikės mokėtų didelių kainų naudojantis internetu kitose šalyse.

Europos Komisijos vice-prezidentas bendrai skaitmeninei erdvei Andrus Ansip sakė, jog priešingai nei anksčiau pristatytame įstatymo projekte, žmonėms nebus taikomi naudojimosi internetu limitai. Pirmasis pasiūlymo projektas rekomendavo žmonėms, kurie yra kitose ES šalyse, tarptinkliniu interneto ryšiu leisti naudotis 90 dienų per metus ne ilgiau kaip 30 dienų iš eilės.
Tačiau trečiadienį patvirtintame projekte tokios išlygos nebus taikomos. A. Ansip sakė: „Nebus jokių apribojimų nei kiek laiko, ar kiek dienų iš eilės žmonės galės naudotis internetu, būdami kitoje ES šalyje.“
 
Tačiau keletą taisyklių  ES taikys. Mobiliojo ryšio operatoriai, tokie kaip „Vodafone“ ar  „Deutche Telekom“ galės tikrinti klientų vartojimo įpročius, tokiu būdu užtikrindami, kad žmonės neišnaudotų sistemos nusipirkę pigesnę kortelę vienoje šalyje, ir ją naudodami kitoje šalyje.
 
Jungtinei Karalystei nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos, JK mobiliojo ryšio vartotojai negalės naudotis nemokamu tarptinkliniu ryšiu. Pasak statistikos, daugiau nei 9 mln. JK gyventojų kasmet patiria taip vadinamą „sąskaitos šoką“, kai po atostogų svetur sugrįžę į JK sulaukia milžiniškos sąskaitos.  
 
  

Žymos: ES, išmanusis telefonas, roamingas, tarptinklinis ryšys

Komentarai

Naujausi straipsniai