Tiesa.com   |   walesonline.co.uk   |   2018-06-15

Žvejys prie JK krantų sugavo didžiulį ryklį (nuotraukos)

  
Žvejys prie JK krantų sugavo didžiulį ryklį (nuotraukos)
© pixabay nuotr.
Vasarą JK vandenyse padaugėja ryklių.
Nustatyta, kad tai – apie 2,4 metro ilgio silkinis ryklys, svėręs 146 kilogramus

Šią savaitę vienas Velso žvejys sugavo savo gyvenimo žuvį – apie pusantro šimto kilogramų sveriantį ryklį. Tai gali būti didžiausias šios rūšies ryklys, kada nors pagautas šalies pakrantėje.

Laimė Matthew Burrett’ui nusišypsojo antradienį, kai jis nuomotu laivu iš Milford Haven miesto išplaukė į Velso krantus skalaujančios Keltų jūros vandenis.
Patyręs žvejys net nenutuokė, koks laimikis jo laukia, o kai sulaukė signalo, kad kažkas užkibo, suprato – žuvis išties didžiulė. Kad tai ryklys, suprato tik tuomet, kai tempiama žuvis išnėrė virš bangų, tik su kolegų pagalbą ją pavyko įkelti į laivą.
 
Nustatyta, kad tai – apie 2,4 metro ilgio silkinis ryklys, svėręs 146 kilogramus. Po įsiamžinimo su gyvenimo laimikiu žvejys ryklį paleido atgal į vandenį.
 
Pramoginę žvejybą organizuojančios kompanijos atstovas patvirtino, kad žvejyboje jie naudoja be skausmo ištraukiamus kablius, todėl sugautas ryklys prieš paleidžiant jį atgal buvo puikios būklės.
 
Tokio dydžio ryklys – didžiausias kada nors pagautas prie Velso krantų. 2015 metais žvejui užkibo 114 kilogramų sveriantis silkinis ryklys.
Šios rūšies plėšriosios žuvys gyvena šiaurinėje Atlanto vandenyse, tačiau vasarą atklysta iki JK pakrančių.
 
  

Žymos: Velsas, Ryklys, Žvejys, žvejyba

Komentarai

Naujausi straipsniai