Tiesa.com   |   2013-08-06

Už mirtiną šuns ataką – kalėjimas iki gyvos galvos

  
Už mirtiną šuns ataką – kalėjimas iki gyvos galvos Agresyvių šunų savininkų ateotyje laukia griežtesnės bausmės.

Anglijoje ir Velse netrukus gali įsigalioti ypač griežtos sąlygos šunų savininkams, kurių augintiniai mirtinai sužalos žmones. Svarstoma, ar tokių gyvūnų savininkai neturėtų kalėti iki gyvos galvos, skelbia BBC.

Šiuo metu savininkams, kurių šunys mirtinai ar sunkiai sužaloja kitus žmones, gali būti taikoma maksimali dviejų metų laisvės atėmimo bausmė. Svarstoma, ar Anglijoje ir Velse neturėtų įsigalioti griežtesnės bausmės agresyvių šunų savininkams. Kol kas politikai siūlo didinti bausmes nuo septynerių metų laisvės atėmimo iki kalėjimo iki gyvos galvos.
Skaičiuojama, kad nuo 2005 metų Juntinėje Karalystėje šunys mirtinai sužalojo šešiolika žmonių. Dar šių metų kovą, tragiškai šuns buvo sukandžiota keturiolikos metų paauglė Jade Anderson, kai lankėsi savo draugės namuose. Policija šiuo atveju niekam nepateikė kaltinimų, nes nerado jokių įrodymų, įvykdant kriminalinį nusikaltimą.
 
Anglijoje ir Velse kol kas galioja baudžiamoji atsakomybė tik tokių šunų savininkams, kurių augintiniai užpuola ir sužaloja žmones viešose ar privačiose vietovėse, kur draudžiama vedžioti augintinius, pavyzdžiui, kaimyno soduose ar parkuose. Darbar svarstoma, ar nevertėtų patraukti į baudžiamąją atsakomybę ir tuos savininkus, kurių šunys sužaloja žmones privačiose erdvėse, kur jiems leidžiama būti, pavyzdžiui, savininko namuose.
 
 
  

Žymos: Gyvūnai

Komentarai

Naujausi straipsniai