Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2015-07-15

Mokslininkai pataria, ką daryti ant vaisių radus nuodingą gyvį

  
Mokslininkai pataria, ką daryti ant vaisių radus nuodingą gyvį Nustojus naudoti nuodingus chemikalus, nuodingi gyviai atakuoja pirkėjus.
Nepraplėšus įpakavimo ir neišskirsčius bananų po vieną patikrinti bananų kekės yra beveik neįmanoma.

Jau nieko nebestebina istorijos, jog Didžiosios Britanijos prekybos centruose galima įsigyti bananų su kartais sveikatai pavojingais „siurprizais“. Visuomenei vis labiau nerimaujant, kad iš visų mėgstamų egzotinių vaisių iššoks pavojingas gyvis mokslininkai ėmėsi aiškinti, kodėl taip atsitinka.

Ekspertų teigimu, pavojingi gyviai vaisiuose, o ypač bananuose atsiranda dėl sumažinto pesticidų kiekio. „Žmonės reikalauja, jog augalai būtų auginami ekologiškai nenaudojant insekticidų, todėl nekeista, kad randama vorų bei skorpionų. Anksčiau naudoti stiprūs chemikalai šiuos gyvius tiesiog nužudydavo”, - naujienų portalui theguardian teigė gamtos muziejaus etimologijos kuratorius Max'as Barclay'us.
 
 
Vaisių kekės sudaro labai palankias sąlygas gyventi nuodingiems nariuotakojams. Tai puiki terpė vorų patelėms dėti kiaušinėlius, kurie, iki tol kol pasiekia Jungtinę Karalystę ar kitą šalį, išsivysto į vorus.
 
Ką tik nuskinti ir supakuoti vaisiai nedelsiant į prekybos centrus visame pasaulyje pristatomi daug greičiau nei betkada anksčiau. Todėl išpakavus parsineštus vaisius galima nemaloniai nustebti, pamačius savo virtuvėje ropojantį nuodingą padarą.
„Nepraplėšus įpakavimo ir neišskirsčius bananų po vieną patikrinti bananų kekės yra beveik neįmanoma“, - aiškino M. Barclay'us.
 
Mokslininkai pataria vaisiuose pastebėjus keistą vabzdį neišsigąsti. Nežinant, ar egzotiškas gyvis pavojingas svarbu jo neliesti. Išneškite vaisius į lauką: balkoną ar verandą. Vaisius aptikę paukščiai sunaikins ir vorus ar kitus gyvius, nes tai yra pagrindinid jų maisto šaltinis. Kitu atveju, šie vorai tokiomis oro sąlygomis gyventi ir daugintis negali, taigi jie paprasčiausiai – nugaiš.
  

Žymos: Vorai, Nuodingi vorai

Komentarai

Naujausi straipsniai